Yükleniyor...

Bitcoin’deki İşlem Hacmi, PayPal’ı Geçebilir mi?

Son zamanlarda yatırımcıların da merakla izlediği PayPal - Bitcoin rekabeti, eBay CEO'sunun açıklamalarından sonra daha da belirgin hâle gelmeye başladı diyebiliriz.

Son zamanlarda yatırımcıların da merakla izlediği PayPal – Bitcoin rekabeti, eBay CEO’sunun açıklamalarından sonra daha da belirgin hâle gelmeye başladı diyebiliriz. Özellikle “işlem ücreti” bakımından PayPal kullanıcılarının büyük bir kısmını kendine çeken Bitcoin, gün geçtikçe hem borsalarda değerini yükseltirken, kullanımını da artırmaya devam ediyor.

Sanal paranın günlük alışverişlerde kullanılmaya başlanması ve bunlara lüks satın almaların da eklenmesi ile birlikte, Bitcoin kullanımı ve buna bağlı olarak Bitcoin ile yapılan işlemlerin hacmi sürekli artış göstermekte. Fiyat dalgalanmaları ve yakın zamandaki fiyat artışı ile yine kendine yatırımcı toplamaya başlayan Bitcoin’in, PayPal’ın tahtını sallayabileceğini düşünüyor musunuz?

Bu meraktan yola çıkan Laureate Trust, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve PayPal rekabeti ile ilgili bir açıklama yaptı. Buna göre, Bitcoin internet üzerinde dünyanın en hızlı büyüyen ödeme sistemi olarak bulunuyor ve neredeyse günde 300 milyon dolarlık işlem, Bitcoin üzerinden gerçekleştiriliyor.

Bitcoin’in bu gelişimi, PayPal’ın tahtını baya bir sallayacağa benziyor. Çünkü Bitcoin dalgalı kuruna rağmen PayPal kullanıcılarının bir çoğunu kendi bünyesine çekmiş durumda ve bu kullanıcılar Bitcoin daha emekleme aşamasında olsa bile, bunun aktif bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Laureate Trust CEO’su Peter Tasca, yaptığı açıklamaya göre şunları belirtiyor:

Günde 300 milyon dolarlık işlem yapılan bir enstrümanınız olduğunda, bunun tanınmaması imkansız. Dijital para işleyişi devam ediyor ve Bitcoin bu konuda işlem hacmi bakımından Western Union’u geçmiş durumda. Gelecek yıllarda da PayPal’ın, Bitcoin’in gölgesinde kalacağını düşünüyoruz.”

Bitcoin’le yakından ilgilenen herkesin de arzu ettiği gibi Bitcoin, aslında borsada alım-satım yapılmak için değil, ürün veya hizmet satın almalarından kullanılmalı. Bu açıdan BitPay ve Coinbase’in yaptığı çalışmalar oldukça iyi şekilde ilerliyor. eBay’in de belirttiği üzere BitPay ve Coinbase şirketleri, PayPal için bir rekabet ortamı yaratıyor. Hâtta bu yüzden blog ve forumlarda PayPal’ın Bitcoin adaptasyonunu tamamlaması ile ilgili yazılar yazılıyor.

Sizce PayPal, son zamanların gelişen dijital parası Bitcoin trenini kaçırmış mıdır?

Öne çıkarılan görsel, BulutKolik’ten alınmıştır.

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x