Yükleniyor...

BitPay ile Toshiba Ortaklığı, 6.000 Yeni Satıcı Getirecek

Satıcılara Bitcoin ile ödeme alma imkanı sağlayan servis BitPay, dünyaca ünlü firma Toshiba ile ortaklığını duyurdu.

Satıcılara Bitcoin ile ödeme alma imkanı sağlayan servis BitPay, dünyaca ünlü firma Toshiba ile ortaklığını duyurdu. Toshiba’nın dokunmatik ekran teknolojisine sahip olan POS makineleri VisualTouch ile entegre edilecek olan BitPay servisi ile, bu POS makineleri kullanan satıcılar Bitcoin ile ödeme alabilecekler.

VisualTouch’un 6.000 üzerinde şirket – hastaneler, restoranlar, perakende satış yerleri – tarafından kullanıldığını göz önünde bulundurursak, Bitcoin’in kullanımı dünya çapında artmaya devam ediyor diyebiliriz.

İki şirketin ortaklığı resmî olarak bugün yapılacak olan 2014 National Restaurant Association Show‘da duyurulacak. BitPay CEO’su Tony Galippi, ortaklık ile ilgili şunları söylüyor:

“Bu ortaklık ile birlikte, dünya çapında Bitcoin ödemesi kabul eden şirketlerin sayısı artacak. BitPay olarak bu ortaklık için çok heyecanlıyız ve Toshiba’nın VisualTouch servisine Bitcoin kabul etme konusunda hizmet sunacağımızdan dolayı oldukça memnunuz.”

BitPay, geçtiğimiz günlerde Bitcoin dünyasında şu ana kadarki en büyük yatırım serisini geçirmişti. Index Ventures tarafından başlatılan yatırım serisinde 30 milyon dolarlık yatırım toplayan BitPay’in yatırımcıları arasında Yahoo, PayPal gibi büyük şirketlerin yöneticileri de bulunuyor.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner