Yükleniyor...

Bittylicious, Visa ve MasterCard’ı Desteklemeye Başladı

İngiliz bazlı Bitcoin alım-satım servisi Bittycious'un yaptığı duyuruya göre; artık sistemi kullanan Avrupa vatandaşları, Visa ve MasterCard kullanarak Bitcoin alımlarını gerçekleştirebilecek.

İngiliz bazlı Bitcoin alım-satım servisi Bittycious’un yaptığı duyuruya göre; artık sistemi kullanan Avrupa vatandaşları, Visa ve MasterCard kullanarak Bitcoin alımlarını gerçekleştirebilecek.

Haziran 2013 tarihinde kurulan site, İngiltere’de popülariteyi çabuk yakaladı ve kısa sürede Bitcoin ticaretinde önemli bir noktaya geldi. Şirketin kurucusu ve yöneticisi Marc Warne, “Bittylicious, Bitcoin alım – satımını mümkün olduğu kadar basite indirgemek için kuruldu. Dolayısıyla sisteme sadece kayıt olarak ve kredi kartı detaylarını vererek alım-satım yapmak mümkün.” şeklinde açıklama yaptı.

Alışveriş’te Kullanılabilecek Para Birimleri

Firma yaptığı açıklamada, alışverişlerde kullanılacak para biriminin Euro ve Pound olduğunu belirtti. Bunlar harici para birimleriyle işlem yapmak isteyen kullanıcılar ise ek bir komisyon ücreti vererek, işlemlerini yapabilecekler.

Firma bazı servislerin önümüzdeki haftalarda kaldırılacağını ve daha fazla özellik eklenerek, daha sonra tekrar kullanıcılara sunulacağını söyledi. Ayrıca İngiliz Sterlini ile yapılan doğrudan ödemelerin ek ücret alınmadan yapılması mümkün kılınacak, ancak bunun için net bir tarih belirtilmedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner