Yükleniyor...

BitPay ile Bitcoin Ödemelerini Kabul Eden İlk Büyük Online Alışveriş Sitesi: TigerDirect

TigerDirect.

TigerDirect.com‘un, 23 Ocak 2014 tarihinde, Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıklamasının ardından, Bitcoin’le işlem yaptığı ilk günde 250.000 dolarlık satış gerçekleştirmiş. 200.000 in üzerinde üründe Bitcoin ile ödeme alacaklarını açıklayan TigerDirect, bu satış rakamları ile diğer siteleri de Bitcoin ile ödeme almaya teşvik edeceğe benziyor. TigerDirect, ABD’de Bitcoin ile ödeme almaya başlayan ilk elektronik eşya alışveriş sitesi.

TigerDirect’in pazarlama direktörü Steven Leeds: “TigerDirect her zaman alternatif ödeme sistemlerini denemekte öncü olmuş ve müşterilere en iyi teslimatı yapabilmek için en uygun yolları kullanmıştır.” açıklamasında bulundu. Ayrıca TigerDirect sitesi, kullanıcılara kişisel bilgisayarlarında “mining” yapabilmeleri için gerekli tüm bilgisayar parçalarını sunduğunu da belirtiyor.

Bitcoin ile entegrasyonunu tamamlamak için bir süre çalışmalarını sürdüren TigerDirect, en sonunda müşterilerinin işlemlerini en güvenli şekilde yapabilmeleri için BitPay ile Bitcoin ödemesi kabul etmeye başladı. TigerDirect sadece Bitcoin ödemesi kabul etmekle kalmıyor, ayrıca müşterilerin “mining” yapabilmesi için en uygun bilgisayar parçalarının da satışını gerçekleştiriyor. Bunu da AMD ile yaptığı ortaklık ile kullanıcılar için sunduğu bir çok çeşit – Sapphire, MSI, VisionTek, Diamond ve XFX- ekran kartıyla destekliyor.

Bitcoin’in her ülkede kullanımının yaygınlaşması ile birlikte, müşteri memnuniyeti için teslimatlarında ve ödeme sistemlerinde sürekli iyileştirmeler sunan teknoloji siteleri de, bu iyileştirme ve geliştirmeleri devam ettirmek için Bitcoin ile ödeme almaya başlayacaklar gibi gözüküyor. TigerDirect, bu alanda Bitcoin ile ödeme kabul eden ilk teknoloji alışveriş sitesi olarak, diğerlerine öncü oluyor. Türkiye’deki büyük online alışveriş sitelerinin de Bitcoin ile ödeme kabul edecekleri günü merakla bekliyoruz.

TigerDirect, Bitcoin ile ödemeleri sadece online alışverişlerde kabul ediyor. TigerDirect’in Bitcoin ile ödeme kabulü ile ilgili merak ettiklerinizi  https://www.tigerdirect.com/bitcoin sayfasından öğrenebilirsiniz.

TigerDirect Hakkında: TigerDirect, 25 yıldır kişisel bilgisayar veya iş bilgisayarı kullanıcılarına; teknolojik aletler, bilgisayarlar, dijital medya teknolojileri sağlayarak, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner