Yükleniyor...

BitAngels, Bitcoin Girişimlerine 7 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Dünyanın ilk Bitcoin girişim kuluçkası BitAngels, 2013 yılından bu yana 12 Bitcoin girişimine, 7 milyon dolar (Kabaca 8.

bitangels_bitcoinDünyanın ilk Bitcoin girişim kuluçkası BitAngels, 2013 yılından bu yana 12 Bitcoin girişimine, 7 milyon dolar (Kabaca 8.200 BTC) yatırım yaptı. BitAngels’ın yatırım yaptığı girişimler arasında “mining donanım” şirketi CoinTerra, Bitcoin anlık exchange sitesi Cash Into Coins, ödeme platformu GoCoin. Şirketin açıklamasına göre:

“BitAngels şu anda 50 milyon dolar Bitcoin bulundurmakta ve 324 melek yatırımcı dünyanın her yerinde Bitcoin girişimlerine yatırım yapmak için hazır durumda.”

BitAngels şirketi, 2013 yılında San Jose’de Bitcoin 2013 Conference konferansını düzenledi. BitAngels takımı 50 ABD’li yatırımcıdan oluşuyordu, fakat çok kısa bir sürede 23 ülkeye yayıldılar ve 300 melek yatırımcı sayısına ulaştılar. BitAngels’in, Şikago’dan Tokyo’ya, Şangay’dan Tel Aviv’e kadar bir çok ülkede bölge liderleri mevcut.

BitAngels co-founder’i David A Johnston “2013, Mayıs ayındaki San Jose’daki konferans, Bitcoin için ve BitAngels için harika bir zamanlamaya sahipti. ” açıklamasını yaptı.

BitAngels kuluçkası, David A Johnston, Michael Terpin ve Sam Onat Yilmaz tarafından kuruldu. BitAngels kısa sürede bir çok büyük ismi kendisine çekti. Memory Dealers CEO’su ve Bitcoin uzmanı; Roger Ver, Gyft CEO’su Vinny Lingham; Robocoin Asia başkanı Brock Pierce; and Tradehill CEO’su Jered Kenna.

“Hızlı bir şekilde yeni melek yatırımcılar ve yeni yatırım fırsatları konusunda araştırmalar yapmaktayız.” diyen Michael Terpin, “Bitcoin’in hayatımıza girmesi için geliştirilen yeni yollar ve girişimler ile, Bitcoin hızla büyüyen bir ekosisteme sahip oluyor. Ve BitAngels bu büyüyen ekosistemde gelişimin bir parçası olacak.” açıklamasını da ekliyor.

BitAngels şu anda melek yatırımcı ağını günden güne artırmayı amaçlıyor. Girişimciler, BitAngels ağına katılmak için bağlantı kurabilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner