Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Markası Satışa Çıkarılacak

Bitcoin Markası Satışa Çıkarılacak

ABONE OL:google-news

Alacaklıları ile başı hâlâ dertte olan Mt.Gox, Bitcoin markasını satışa çıkaracak. Bu satıştan 1 milyon dolar değerinde gelir elde etmeyi bekleyen Mt.Gox, Bitcoin’in Japonya’daki ve Avrupa’daki isim hakları ile birlikte bitcoins.com domainini satış paketi içerisinde sunuyor.

Şu ana kadar elde edilecek gelirin, alacaklılara borçlarının ödenmesi şeklinde kullanılıp kullanılmayacağı ile ilgili kesin bir bilgi yok. Bitcoin markasının satışa çıkarılma nedeni ise, bu marka ismine şu ana kadar ihtiyaç duyulmaması.

2012 yılında Japonya’da ve Avrupa’da, Mark Karpeles’in başında olduğu Tibanne şirketi tarafından isim hakkı alınan Bitcoin markası, Avrupa’da 2021, Japonya’da ise 2022 yılına kadar bu şirketin elinde bulunacak.

Mt.Gox alacaklısı olan Keiichi Hida’nın bu durum hakkında söyledikleri, sanırım tüm alacaklıların düşüncesini belirtir nitelikte:

“Şirketin bu konuda herhangi bir yükümlülüğü bulunmasa da, müşterilerine sahip olduğu varlıklardan ödeme yapmalıdır. Bunun nedeni ise açıkça görüldüğü gibi Tibanne ve Mt.Gox şirketlerinin tek bir şirket gibi hareket etmesidir.”

Sizce Tibanne şirketi, elde edilecek gelirden alacaklılara herhangi bir ödeme yapacak mı? veya yapmalı mı?

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Avatar
Kartal Yağız Akdilhttps://www.coinkolik.com/
@yagizakdil | İTÜ - Endüstri Mühendisliği | #Bitcoinsever

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar