Yükleniyor...

Bitcoin Markası Satışa Çıkarılacak

Alacaklıları ile başı hâlâ dertte olan Mt.Gox, Bitcoin markasını satışa çıkaracak

bitcoin markası

Alacaklıları ile başı hâlâ dertte olan Mt.Gox, Bitcoin markasını satışa çıkaracak. Bu satıştan 1 milyon dolar değerinde gelir elde etmeyi bekleyen Mt.Gox, Bitcoin’in Japonya’daki ve Avrupa’daki isim hakları ile birlikte bitcoins.com domainini satış paketi içerisinde sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şu ana kadar elde edilecek gelirin, alacaklılara borçlarının ödenmesi şeklinde kullanılıp kullanılmayacağı ile ilgili kesin bir bilgi yok. Bitcoin markasının satışa çıkarılma nedeni ise, bu marka ismine şu ana kadar ihtiyaç duyulmaması.

2012 yılında Japonya’da ve Avrupa’da, Mark Karpeles’in başında olduğu Tibanne şirketi tarafından isim hakkı alınan Bitcoin markası, Avrupa’da 2021, Japonya’da ise 2022 yılına kadar bu şirketin elinde bulunacak.

Mt.Gox alacaklısı olan Keiichi Hida’nın bu durum hakkında söyledikleri, sanırım tüm alacaklıların düşüncesini belirtir nitelikte:

“Şirketin bu konuda herhangi bir yükümlülüğü bulunmasa da, müşterilerine sahip olduğu varlıklardan ödeme yapmalıdır. Bunun nedeni ise açıkça görüldüğü gibi Tibanne ve Mt.Gox şirketlerinin tek bir şirket gibi hareket etmesidir.”

Sizce Tibanne şirketi, elde edilecek gelirden alacaklılara herhangi bir ödeme yapacak mı? veya yapmalı mı?


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x