Yükleniyor...

Bitcoin Hakimiyeti Altcoinler İçin Felaket Olabilir

Ekim ayı, hem fiyat hem de piyasa hakimiyeti açısından Bitcoin için kârlı olsa da, alternatif kripto paralar için aynı şey söylenemez.

bitcoin hakimiyeti dusuyor

Ekim ayı, hem fiyat hem de piyasa hakimiyeti açısından Bitcoin için kârlı olsa da, alternatif kripto paralar için aynı şey söylenemez.

Ağustos ayı ise altcoin trader’ları için kâr sıralamasında yükselen bir ay olarak karşımıza çıktı ve Bitcoin hakimiyeti yılın başından bu yana ilk kez %60’ın altında düşmeye zorlandı. Bununla birlikte altcoin coşkusu, Eylül ayının ayılar ile birlikte gelmesi ile kısa sürdü.

Üçüncü çeyreğin sonu, Bitcoin trader’ları için pek iyi değildi ancak bu analistler tarafından beklenen bir durumdu. Çünkü Eylül ayı genellikle Bitcoin için verimli geçmez. Yapılan analizlere göre Bitcoin’in Eylül aylarında diğer aylara göre çok daha fazla değer kaybettiği görülüyor.

Bitcoin’de Gözler 12.000 Dolar Seviyesinde

Bitcoin, 12 bin dolar seviyesine doğru sert bir şekilde ilerliyor. Ağustos ortasından bu yana ilk kez 12.000 dolar seviyesine dokunan kripto para da yükselişin kalıcı olup olmayacağı merak konusu.

Analistler, lider kripto paranın teknik açıdan kendini koruduğunu, BitMEX ve OKEx kripto para borsalarından çıkan olumsuz haberlere rağmen iyi bir toparlanma yaşadığı göz önüne alındığında, trendin Bitcoin için yeni bir boğa döngüsünün başlangıcı olduğuna inanıyorlar.

Ekim ayı Bitcoin için etkiliyeci bir ay olduğu kadar, altcoin’ler için ise kabusun başlandığı ay olarak kayıtlara geçti. Bitcoin hakimiyeti, %55 seviyesine kadar düştükten sonra, Eylül ortasında yükselmeye başlamıştı. Yazım sırasında ise, lider kripto para birimi tüm kripto piyasasında %60.3’lük bir hakimiyet sağlarken, altcoin’lerin hakimiyeti ise %39.7 seviyesinde yer alıyor.

En büyük ikinici kripto para konumunda bulunan Ethereum (ETH) ise, Ağustos ayının başında 500 dolar civarında işlem gördü. Son iki ay içerisinde ise ETH değerinin %20’sinden fazlasını kaybetti ve pazar hakimiyetini %15 seviyesinden, %11 seviyesine kadar düşürdü.

Yazım itibari ile Ethereum 372 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bununla birlikte, yaklaşan Ethereum 2.0 güncellemesinin boğalar için gerekli desteği sağlayacağına inanılıyor.

Piyasa değeri bakımından ilk 100 kripto para arasında yer alan varlıklara baktığımızda birçoğu %15 civarında değer kaybına uğradı. En çok kaybedenlerden bazıları ise, son günlerin popüler projesi Uniswap oldu. %17’lik değer kaybına uğrayan Uniswap, tepe noktadan satın alan yatırımcısını üzmeye devam ediyor. Crypto.com %25 değer kaybederken, Balancer %19 değer kaybı yaşadı. Tüm bunlar olurken Flexacoin ise son 24 saat içerisinde %258.11’in üzerinde kazayla büyük bir artış gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner