Yükleniyor...

Chainlink (LINK) Balinaları Pozisyon Arttırdı

Chainlink'in (LINK) potansiyel yükselişinin önünde 11 dolar seviyesi yer alıyor ancak satın alma baskısındaki artış bu engel için belirleyici olacaktır.

chainlink kritik seviyede

Chainlink’in (LINK) potansiyel yükselişinin önünde 11 dolar seviyesi yer alıyor ancak satın alma baskısındaki artış bu engel için belirleyici olacaktır.

Chainlink, şu anda kritik bir direnç seviyesinin altında işlem görüyor. Bu direnç seviyesini geçememek kripto para için felaket olabilir. Çünkü muhtemelen piyasa katılımcıları bu seviyenin geçilmemesi ile birlikte, FOMO’yu ateşleyeceklerdir.

Chainlink’in Önündeki Kritik Direnç

Chainlink son iki ay boyunca bir düşüş eğiliminde kalmaya devam etti ve Eylül ayının başından bu yana 50 günlük hareketli ortalama, kripto paranın potansiyel yükselişinin başlamasının önünde engel olarak durdu. O zamandan beri LINK, belirtilen direnç seviyesine her yaklaştığında, önemli bir reddedilme ile karşı karşıya kaldı.

Geçtiğimiz hafta boyunca LINK boğaları 50 günlük hareketli ortalamayı birkaç kez geçmeye çalıştı ancak maalesef başarılı olamadılar. Ayrıca satış baskısında yaşanan artış, kripto parayı 200 günlük hareketli ortalama olan 8 dolar seviyesine doğru itmeye devam ediyor.

IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, 10 dolar ile 10.4 dolar arasında yaklaşık 30 milyon LINK satışı gerçekleşti. Bu kadar önemli bir ticaret dalgası, kripto paranın düşüşü için engel olabilir ancak, bariyerin kırılması ile birlikte LINK’in 8 dolar seviyesine inmesi kaçınılmaz.

Yaklaşık 7.000 adres ise 10.7 dolar ile 11 dolar arasında 20 milyon LINK tutuyor. Bu nedenle, bu fiyat aralığının üzerine yakın bir günlük mum çubuğu, düşüş görünümü bozabilir ve kırılmaya yol açabilir.

Balinalar Satın Almaya Devam Ediyor

Halk arasında “balinalar” olarak bilinen ve Chainlink’te milyonlarca dolar yatırımı olan yatırımcılar, geçtiğimiz hafta pozisyon arttırmaya devam etti. Santiment’in sağladığı verilere göre, 15 Ekim’den bu yana cüzdanlarında 10.000 ile 100.000 LINK tutan adres sayısında artış yaşandı ve ağa yaklaşık 49 yeni balına katıldı. Bu durum da toplam balina sayısında %1.7’lik bir artışı gösteriyor.

Chainlink’in artan satın alma baskısı göz önüne alındığında, genel dirence ve altta yatan desteğe çok dikkat edilmeli. 11 doların üzerinde veya 10 doların altında bir günlük mum çubuğu, kripto paranın hangi yöne doğru kırılacağında belirleyici olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner