Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yeniden 12.000 Dolar Seviyesini Aştı!

Bitcoin (BTC), 2 gündür devam eden yükseliş hareketiyle beraber 12.

bitcoin btc 12 bin dolari gecti

Bitcoin (BTC), 2 gündür devam eden yükseliş hareketiyle beraber 12.000 dolar sınırını sonunda aştı. BTC, son 24 saatteki yükselişini devam ettirerek, herkesin psikolojik seviye olarak nitelendirdiği 12.000 doları geçmeyi başardı. Lider kripto para birimi verilere göre yazının yazıldığı sırada 12.000 dolardan işlem görüyordu.

Haberini verdiğimiz gibi kripto para piyasası 2 gündür hareketli anlara sahne oluyor. Son OKEx skandalında yaşadığı düşüşün ardından ciddi bir toparlanma gerçekleştiren Bitcoin, hızlı bir biçimde ilerleyişine devam ediyor. Analistlerin birçoğu Bitcoin’in 12 bin doları geçmesi ve o bölgede güçlü kalması durumunda 13 bini de aşarak yeni rekorları deneyeceğini ifade ediyor.

Bitcoin, 1 Eylül’den bu yana ilk kez 12.000 dolarlık kritik psikolojik seviyeyi kırdı. Boğalar, 11.000 doların üzerindeki ilk kırılmadan bu yana günlük grafiğin kontrolünü elinde tutuyor. Yükseliş çoğunlukla büyük miktarlarda BTC alımları ile tetikleniyor. Özellikle kurumsal satın alımlar bu yükselişe katkıda bulundu diyebiliriz.

FXStreet analistlerine göre lider kripto para biriminin bu yükselişinin tam olarak onaylanabilmesi için önümüzdeki birkaç saat içinde 12.000 doların üzerinde kalması gerekiyor. Çeşitli göstergeler ve zincir içi ölçümler, 13.500 dolara kadar neredeyse hiç direnç olmadığını gösteriyor.

Altcoin’lerde Durum Ne?

Bitcoin’de yükseliş devam ederken altcoin’lerde özellikle de DeFi token’larında durum şimdilik pek de iç açıcı durmuyor. Ethereum (ETH) son 24 saatte %2.3 oranında değer kaybı yaşadı. Bununla beraber XRP, Bitcoin Cash, Binance Coin, Chainlink, Cardano gibi birçok altcoin’de de düşüşler devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner