Yükleniyor...

Bitcoin Halving Öncesi Ağır Satış Baskısı BTC Yatırımcılarını Şaşkına Çevirdi

Merakla beklenen Bitcoin halving etkinliğine saatler kaldı, ancak BTC’nin ağır satış baskısından sonra 8.

Bitcoin Halving Öncesi Ağır Satış Baskısı BTC Yatırımcılarını Şaşkına Çevirdi

Merakla beklenen Bitcoin halving etkinliğine saatler kaldı, ancak BTC’nin ağır satış baskısından sonra 8.700 dolar civarında işlem görmesi yatırımcıları şaşkına çevirdi.

İyimserlik ve beklenti, yıl başından beri Bitcoin’i kuşattı. 12 Mart’taki muazzam düşüşünden sonra bile, yatırımcılar Bitcoin halving ile muhteşem bir hareket bekliyordu.

Bu iyimser atmosfer Bitcoin halving etkinliğinden sadece üç gün önce, BTC fiyatını 10.000 doların üzerine ulaştırdı. Bitcoin halving öncesi giderek daha fazla yatırımcı yağmaya başladı. Şimdi Bitcoin halving etkinliğine sadece birkaç saat kaldı, BTC/USD 8.700 dolar seviyesinde mücadele ediyor.

Ağır Satış ve Kar Rezervasyonu BTC/USD’yi Aşağı Çekti

BTC/USD günlük grafiği. Kaynak: TradingView.com

Hacimdeki düşüş büyük kırmızı bir mum ile geldi. Satış baskısı varlığını gösterdi. Bitcoin halving etkinliğine sayılı zaman kala bu baskın düşüş eğilimi tüm Bitcoin yatırımcıları için korkunç bir haber oldu.

  • Göreceli Güç Endeksi veya RSI şu anda düşüş eğilimindedir. MACD hattının aşağı doğru geçişi başka bir düşüş sinyali oluşturmaktadır.
  • 8.463 dolarlık Üstel Hareketli Ortalama, BTC’nin daha da düşmeye başlaması durumunda destek görevi görecektir. Ancak, bu destek bozulursa, bir sonraki destek 7.600 doların biraz üzerindedir.

Bu Sefer Bitcoin Halving Gerçekten Farklı Mı?

Tarihsel olarak, BTC/USD fiyatları her halving sonrasında manifoldlarda artış gösterdi. Ancak bu sefer fiyatlar yarıya indirilmeden hemen önce düşüyor gibi görünüyor. Tüm yaşanan bu satış baskısı, bu sefer işlerin gerçekten farklı olup olmadığını merak ettirmektedir.

Piyasalarda eğilim genellikle bir dosttur. Ancak, bir trendin ortaya çıkmasından hemen önce Bitcoin satışları birçok yatırımcıyı korkutmuş durumda. Durum böyleyse, BTC’nin destansı rallisini iddia eden birkaç analist korkunç derecede yanlış tahminde bulunmuş olabilir.

İyi haber ise ABD piyasalarının daha sonra açılacağı için Dow Jones ve S&P 500’ün performansı BTC/USD üzerinde olumlu bir etki oluşturabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner