Yükleniyor...

Bitcoin Halving Sonrası Kripto Piyasalarda Son Durum

Bugün kripto varlıkların büyük çoğunluğu yeşil renge büründü ve kripto para piyasasının hacmi de 250 milyar dolar seviyesine geri döndü.

bitcoin halving sonrasi kripto piyasalarda son durum

Bugün kripto varlıkların büyük çoğunluğu yeşil renge büründü ve kripto para piyasasının hacmi de 250 milyar dolar seviyesine geri döndü.

Geçtiğimiz hafta 270 milyar doların üzerinde bir hacme sahip olan kripto piyasalar, bu hafta içerisinde 230 milyar dolar seviyesine kadar düştü. Bugün ise piyasalara 4 milyar dolar daha eklenerek, piyasalarda iyileşme belirtileri başladı.

Lider kripto varlık Bitcoin (BTC), dünden bu yana %2.1’lik bir kazanç elde ettikten sonra 9.000 dolarlık psikolojik sınırın üstüne çıktı. Bitcoin’in şu anda mevcut piyasa değeri 168.5 milyar seviyesinde yer alıyor. Son 24 saatte ise 2.3 milyar dolarlık bir artış söz konusu oldu. Yaşanan bu yükselişin, Pazartesi günü gerçekleşen Bitcoin yarılanma etkinliğinin sonrasında, madencilerin ödüllerinin yarıya inmesine rağmen devam etmesi, piyasalar açısından olumlu karşılanıyor.

bitcoin-aylik-grafikBitcoin şu an geçtiğimiz haftaya göre %0.6 artış gösterirken, geçtiğimiz aya göre ise %33.6’lık bir artış gösterdi ve en iyi performans gösteren kripto varlıklar arasında yerini aldı. Lider kripto varlığın oynaklığı da yavaş yavaş azalıyor ve piyasalarda istikrarını arttırıyor.

ethereum-aylik-grafikDiğer birçok popüler kripto para birimi de bugün benzer şekilde %1 ila %5 arasında artış gösterdi. İlk on kripto para arasında yer alan Ethereum (ETH) şu an da en iyi performans gösteren varlıklardan ve gün içerisinde %3.2 kazandıktan sonra yazım itibari ile 197 dolar seviyesinden işlem görüyor. Stellar’da (XLM) gün içerisinde %2.3 kazandı ve yazım itibari ile 0.70 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) ve Litecoin’in (LTC) her biri yaklaşık %1 oranında kazanç elde ederken, Monero (XMR) gün içersinde %5.3’lük bir artış sergiledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner