Yükleniyor...

Bitcoin’de Tahmin Edilenin Aksine Madenciler Daha Çok BTC Satmaya Başladı

Her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin (BTC) yarılanma etkinliği, Pazartesi günü gerçekleşti ve madencilerin blok başına aldıkları ödül %50 oranında azaldı.

bitcoinde madenciler sanilanin aksine daha cok btc satmaya basladi

Her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin (BTC) yarılanma etkinliği, Pazartesi günü gerçekleşti ve madencilerin blok başına aldıkları ödül %50 oranında azaldı. Gerçekleşen etkinliğin Bitcoin’in fiyatını olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Ancak madenciler geçmiş dönemlerdeki gibi bir yol izlemiyorlar.

Ellerindeki Bitcoin’leri tutmaları beklenen madenciler, piyasaya daha çok BTC satıyor. Yarılanma sonrası madencilerin maliyetleri artar ve madenciler de ellerindeki varlıkları piyasaya sürmez. Bu şekilde de kripto varlığın fiyatı arz talep dengesi içinde şekillenir. Ancak metrikler bunun tam tersini söylüyor. Madenciler yarılanmanın gerçekleşmesinden sonra 24 saat içerisinde 5 milyon değerinde 622 Bitcoin’i piyasaya sürdü. Bu durum madencilerin ellerindeki varlıkları tutmanın aksine, stoklarından Bitcoin sattıklarını gösteriyor.

En saygın araştırmacılara göre, Bitcoin’in fiyatı yakın zamanda yükselmez ise Bitcoin’de tekrar bir çöküş yaşanabilir.

Enerji giderlerini karşılamaya yetecek kadar gelir elde edemeyen madenciler bir süre sonra pes edecek ve ellerindeki Bitcoin’leri daha çok piyasaya sürecektir. Zayıf madenciler sektörden tamamen çekilden sonra boğa koşusu için başlangıç gerçekleşecektir. Geçmişte yaşanan yarılanmalar da benzer şekilde, Bitcoin’in boğa koşusunu başlattı ve lider kripto varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesine sebep oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner