Yükleniyor...

Blockchain İle Alakalı İşler Meslek Olarak Kabul Edildi

Teknoloji haber sektöründe yer alan Abacus'a göre, blockchain mühendisleri ve blockchain uygulama geliştiricileri, Çin'de resmi olarak meslek kabul edildi.

blockchain ile alakalı işler meslek oalrak kabul edildi

Teknoloji haber sektöründe yer alan Abacus’a göre, blockchain mühendisleri ve blockchain uygulama geliştiricileri, Çin’de resmi olarak meslek kabul edildi. Çin’in İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (MHRSS) tarafından açıklanan son iş grupları arasında canlı yayıncılar ve 3D yazıcı operatörleri de bulunmakta.

Hızla gelişen teknolojilere ayak uydurmak isteyen Çin, bu yönde resmi olarak kabul gördüğü meslek sınıflandırmasını da genişletmeye devam ediyor. İlk kez 1999’da 1.838 başlıkla yayınlanan Çin’in meslek referans kitabının gözden geçirilmiş versiyonu, 2015 yılında bir dizi yeni ilavelerle yeniden yayınlandı. Geçtiğimiz yıl MHRSS, yapay zeka (AI) ve veri ağı gibi çeşitli sektörlerde yer alan 13 farklı işi tanıdı.

Özellikle son yıllarda Çin’in, yeni gelişen teknolojiler ile birlikte ortaya çıkan iş sınıflarını tanıması, Çin’i bu sektörlerde diğer ülkelere karşı daha ileri boyuta taşımasına yardımcı oluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner