Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Hashrate Oranı Yükselişe Geçti

Birçok kripto para meraklısının, yarılanma sonrasında madencilerin teslim olacağı korkularının aksine Bitcoin (BTC) hashrate’i yeni bir yüksek seviyeye ulaştı.

bitcoin hash rate oranı

Birçok kripto para meraklısının, yarılanma sonrasında madencilerin teslim olacağı korkularının aksine Bitcoin (BTC) hashrate’i yeni bir yüksek seviyeye ulaştı. Bitcoin hashrate rakamları son zamanlarda yaşanan düşüşün ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. 11 Mayıs’ta gerçekleşen Bitcoin halving’inden önce, toplumdaki birçok kişi madencilerin işi bırakmaya başlamasından korkuyordu.

Bunun yerine, Bitcoin hashrate oranı, Bitcoin’in büyük bir çöküş yaşadığı ve tam bir iyileşme için bir ay çabaladığı Kara Perşembe’den hemen önce tespit edilene yakın bir seviyeye yükseldi. BTC hashrate’i yazının yazıldığı sırada 121.087 TH/s idi.

Hashrate Arttı

Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft, yakın zamanda Bitcoin’in temel verilerinin artık her zamankinden daha güçlü olduğunu belirtti. Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen madenci kapitülasyonundan bahsetti ve bunun gerçeklerden uzak olduğunu dile getirdi. Schultze-Kraft’a göre, BTC hashrate’i Bitcoin’in ortaya çıktığı 2009’dan beri istikrarlı bir artış gösteriyor. Kraft, 2016’da yaşanan bir önceki BTC halving etkinliğinden bu yana, hashrate oranının yüzde 6.800’den fazla arttığını söylüyor.