Yükleniyor...

Bitcoin Halving’i Google’da En Çok Aratan İlk 5 Ülke

Bitcoin halving etkinliğinin gerçekleşmesine sadece bir hafta kala, lider kripto para birimi Google aramalarında yükselmeye devam ediyor.

btc halving kopya

Bitcoin halving etkinliğinin gerçekleşmesine sadece bir hafta kala, lider kripto para birimi Google aramalarında yükselmeye devam ediyor. Google’ın analizlerine göre Bitcon halving etkinliğine en çok takıntılı olan bölge ise Avrupa. Google Trends’ten elde edilen veriler, “bitcoin halving” araması söz konusu olduğunda batı ve orta Avrupa’nın buna öncülük ettiğini gösteriyor.

BTC Halving’e 7 Gün Kaldı

Arama ilgisi genellikle büyük borsalar gibi kanallar aracılığıyla benimsenmeye dönüşebilir. Araştırmalara göre satın alma hacimleri zaten mart ayı ortasından bu yana belirgin bir şekilde arttı.

Peki hangi ülkeler Google’da en çok aramayı yapıyor?

  1. Avusturya

Zaten Bitcoin meraklısı bir ülke olarak bilinen Avusturya, şu anda en çok arama yapan beşinci ülke. Viyana uzun zamandır 2017’de açılan “Bitcoin bankası” da dahil olmak üzere özel Bitcoin kuruluşlarına da ev sahipliği yapıyor. Avusturya, AB üyesi olmasına rağmen diğer ülkelere nazaran Bitcoin’i kabul eden nadir ülkelerden.

  1. Estonya

Küçük Baltık ülkesi zaten AB’nin dijital olarak ileri görüşlü bir bölgesi olarak adını duyurdu. E-ikamet planı yıllardır tartışılıyor ancak hükümetin kapsayıcı politikası henüz Bitcoin üzerinde belirgin bir şekilde kabullenici bir duruş sergilemedi. Yine de ülkenin vatandaşları Bitcoin halving etkinliğine büyük ilgi gösteriyor.

  1. Slovenya

Slovenya, Bitstamp borsasına ve hatta bir Bitcoin anıtına ev sahipliği yapmasıyla ön plana çıkıyor. Ülkede geçen yıl Ocak ayında, yeni bir uygulama sayesinde yüzlerce mağazanın artık BTC ödemelerini kabul ettiği bildirildi.

  1. Hollanda

Baskıcı düzenlemelerin garip bir karışımını ve kripto para birimine büyük ilgiyi aynı anda gösteren Hollanda, Google’da Bitcoin halving aramasını en çok yapan ikinci ülke. Birçok kripto para girişimine ev sahipliği yapan Hollanda hükümeti, Bitcoin kullanımına karşı sıkı bir şekilde izlenmeyen çok az toleransa sahip olduğuna işaret ediyor.

Arnhem’deki ünlü Bitcoin City projesi bir yana, yetkililer 2019’da Bestmixer’i kapatırken, başka yerlerdeki kovuşturmalarsa devam ediyor.

  1. İsviçre

İsviçre şimdi dünyanın diğer ülkelerinden daha fazla halving etkinliğini takip ediyor. İsviçre, birkaç yıldır kripto para birimlerine olan hoşgörülü tutumu ile ön plana çıkıyor. Ülke, Zug şehrinde Crypto Valley’e ​ev sahipliği yapıyor; bunların üyeleri arasında Zürih Havaalanı’nda dikkat çeken bir reklam kampanyası gerçekleştiren Bitcoin Suisse de var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner