Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 2021’de 500 Bin Doları Geçebilir

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, yatırımcılara Bitcoin'in (BTC) yıllık performansını değerlendirdiği bir mektup yazdı.

2021de bitcoin 500 bin dolar olabilir scaled

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, yatırımcılara Bitcoin’in (BTC) yıllık performansını değerlendirdiği bir mektup yazdı. Morehead, yarılanma öncesinde BTC’nin performansını inceledi ve kripto para biriminin büyük bir yükseliş gösterme ihtimalinin yüzde 50’ye yüzde 50 olduğunu dile getirdi. Morehead, Bitcoin’in Ağustos 2021’de 500 bin doların üzerine çıkacağını da öngörüyor.

San Francisco merkezli blockchain ve kripto para hedge fon kurucusu, altın, petrol ve risk sermayesi ile karşılaştırıldığında yarılanmadan önce Bitcoin (BTC) performansını inceledi. Başlangıçta yarılanmanın kripto para biriminin fiyatını nasıl etkileyeceği konusunda kararsız olduğunu ifade eden Morehead, yeni Bitcoin arzı yarı yarıya azalırken her şey aynı kalırsa, fiyatın yükseleceğini söyledi.

Morehad, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin, tarihsel olarak yorumlarsak halving’den 459 gün önce dibe batıyor, sonra yükseliyor. Yarılanmadan sonra ise patlama yaşıyor. Yarılanmadan sonra devam eden ralliler ise 446 gün sürüyor.”

Tarih Tekerrür Eder mi?

Morehead daha sonra bomba bir tahminde bulundu:

“Tarih kendini tekrarlarsa, Bitcoin Ağustos 2021’de 533.431 dolar ile zirveye ulaşacak. Açıkçası bu büyük bir tahmin. Bu fiyat kulağa gülünç geliyor. Ama ihtimal yarı yarıya.”

Morehead ayrıca 25 Mart’ta yatırımcılara yazdığı bir mektupta kripto para biriminin altından daha iyi performans gösterdiğinden bahsetmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner