Yükleniyor...

BitMEX’ten Ethereum Araştırması: Riskli, Karmaşık, Ağrılı Bir Süreç

En iyi kripto para ticaret platformunun analitik kolu olan BitMEX Research, Ethereum (ETH) 2.

ethereum analizi eth 2.0 scaled

En iyi kripto para ticaret platformunun analitik kolu olan BitMEX Research, Ethereum (ETH) 2.0 tasarımı ve işlemleri hakkında ayrıntılı bir araştırma raporu yayınladı.

Proof-of-Stake konsensüsüne yaklaşan Ethereum (ETH) geçişinin birçok yönünün analizi BitMEX Research tarafından yayınlandı. Analistler, bu karmaşık geçişin neden Ethereum gelişimi için tek seçenek haline geldiğini ve ne kadar zaman alabileceğini açıklıyor.

BitMEX araştırmacılarının sonucuna göre, parçalama kavramı, yani ağın düzinelerce birbirine bağlı blokzincirine bölünmesi, Ethereum’un (ETH) ağının artan merkezileşmesine yanıt verebilmesinin tek yolu. Buna karşılık, bu merkezileşme, artan işlem miktarını işlemek için gerekli olan madencilik bilgisayarlarının karmaşıklığının (ve dolayısıyla fiyatının) artmasından kaynaklandı. Bu nedenle, ETH 2.0 geçişi, blokzincirini ileriye taşıma isteğinin sonucundan çok, ETH büyümesinde kaçınılmaz bir aşamadır.

Analistler ayrıca Bitcoin (BTC) ağının Lightning Network gibi Katman 2 çözümleriyle benzer sorunları çözdüğünü fark ettiler.

Ethereum (ETH) Sıfırdan Başlamak Zorunda

Analiz edilen geçişin radikalizmi potansiyel sorunları önceden belirledi. Her şeyden önce, ‘dünya bilgisayarı’ yaklaşımından etkilenen tüm ETH kullanıcıları ETH’nin bölünmüş doğasından memnun olmayacak. Ethereum’un uygun B2B kullanım durumlarını bulması gerekecektir.

Ayrıca, modern sözleşmeler hayatta olmayacağından ETH 2’nin kendi akıllı sözleşme mimarisine ihtiyacı olacaktır. Bununla birlikte, BitMEX Research’e göre, geçiş uzun yıllar boyunca devam edecek acı verici ağrılı bir süreç olacak.

Ethereum (ETH) 2.0 lansmanı, ETH madenciliğinin yerine geçecek ve blokzincirini çok sayıda parçaya bölecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner