Yükleniyor...

Bitcoin halving’ini kutladılar: En çok yükselen 5 altcoin!

Bitcoin halving gündemiyle geçen son 24 saatte en çok yükselen 5 altcoin dikkat çekti.

en çok yükselen 5 altcoin

Bitcoin halving gündemiyle geçen son 24 saatte en çok yükselen 5 altcoin dikkat çekti.

Kripto para piyasası Bitcoin halving’ine 24 saat kala hareketlilik kazandı. BTC fiyatı 65.000 dolara kadar yükselirken, altcoin’lere para girişi arttı. İsrail-İran arasındaki jeopolitik gerginliğin sona ermesi de yükselişleri tetikledi.

Büyük düşüş ile birlikte dip bölge oluşturan altcoin’ler, son 24 saatte toparlanma sinyali verdi. Özellikle Bitcoin halving’inin gerçekleştiği 20 Nisan gecesi, altcoin’lerde pozitif görünüm hakimdi.

Peki son 24 saatte Bitcoin halving’ini kutlarcasına en çok yükseliş gösteren 5 altcoin hangileri oldu?


1- Tenset (10SET)

Blockchain konusunda yürüttüğü çalışmalarıyla bilinen ve launchpad platformuyla yeni projeleri sektöre kazandıran Tenset’in yerel token’ı 10SET günün en çok yükseleni oldu. 10SET, son 24 saatte yüzde 52’lik yükselişe imza attı.

10SET grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, 10SET, son 24 saatte 3,75 milyon dolar işlem hacmi elde etti. Veriler, 10SET coin’in 255 milyon dolar piyasa değerine sahip olduğunu gösteriyor.


2- Syscoin (SYS)

Kripto para sektörünün eski projelerinden birisi olan ve açık kaynaklı yapıya sahip olan Syscoin (SYS), günün en çok yükselen ikinci kripto para birimi oldu. SYS, son 24 saatte yüzde 26,7 oranında yükseliş yaşadı.

sys grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, SYS coin son 24 saatte 38,14 milyon dolar işlem hacmi kaydetti. SYS coin, 217,10 milyon dolar piyasa değerine sahip durumda.


3- Kujira (KUJI)

Japonca balina anlamına gelen Kujira, uygun maliyetli ve kullanımı kolay araçlar ile bir DeFi ortamı yaratmayı amaçlayan projedir. Kujira’nın yerel token’ı olan KUJI, günün en çok yükselen üçüncü kripto para birimi oldu. KUJI son 24 saatte yüzde 16,1 oranında yükseldi.

KUJI grafik

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, KUJI son 24 saatte 1,33 milyon dolar işlem hacmi elde etti. KUJI, 248 milyon dolar piyasa değerine sahip durumda.


4- SPACES ID (ID)

BNB Chain ekosisteminde piyasaya sürülen alan adı ve Web3 protokolü SPACES ID (ID), günün en çok yükselenleri arasında yer alıyor. ID coin son 24 saatte yüzde 12,9 seviyesinde değer kazandı.

ID coin

CoinGecko verilerine göre, ID coin son 24 saatte 73,76 milyon dolar işlem hacmine imza attı. ID coin, 359 milyon dolar piyasa değeriyle dikkatleri üzerine çekiyor.


5- Saga (SAGA)

Kripto sektörünün en yeni oyuncularından birisi olan ve oyun odaklı katman-1 blokzinciri sunan Saga (SAGA), günün en çok yükselen kripto para birimleri arasında yer aldı. SAGA, son 24 saatte yüzde 6,6 oranında yükseldi.

SAGA grafik

CoinGecko verilerine göre, SAGA son 24 saatte 323,98 milyon dolarlık işlem hacmi elde etti. SAGA, son 384 milyon dolar piyasa değerine sahip durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner