Yükleniyor...

Bitcoin Hashrate’i Madenci Kapitülasyonuna Karşı Hareket Ediyor!

Madenci kapitülasyonunun yaşanabileceği iddialarına rağmen Bitcoin hashrate'i sabit bir hızda yükselmeye devam ediyor.

Bitcoin Hashratei Madenci Kapitülasyonu

Madenci kapitülasyonunun yaşanabileceği iddialarına rağmen Bitcoin hashrate’i sabit bir hızda yükselmeye devam ediyor. Aylık en düşük seviyenin üstüne çıkan hashrate’in grafiğinde çok korkulan kapitülasyona dair herhangi bir işaret bulunmuyor.

Bitcoin hashrate’i şu an da 100 milyon Th/s seviyesinin etrafında geziniyor ve zaman zaman bu dönüm noktasının üstüne çıkıyor. Grafiğe daha yakından bakıldığında, son birkaç aydaki genel eğilimin büyük ölçüde olumlu tarafta olduğu görülüyor. Aylık düşük seviyelerin üzerine çıkış yapılırken, bu noktada çok korkulan madenci kapitülasyonu belirtisi söz konusu değil.

Bitcoin Hashrate

Ekim ayında Bitcoin hashrate’i önemli tarihi seviyelerden yüzde 700 daha yüksekti ve bu da çoğu kişinin büyük bir fiyat hareketinin görüleceği konusundaki spekülasyonlarına neden oldu. Fiyat kısa bir süre sonra yaklaşık 10.600 dolara yükseldi ve Kasım ayının ikinci yarısında 7.000 dolara geri çekildi. Bu süreçte Bitcoin, ağdaki işlem değeri ve kullanıcı etkinliği de dahil olmak üzere diğer birçok önemli alanda güçlü kaldı.

Madenci Kapitülasyonu Nedir, Neden Gerçekleşir?

Madenci kapitülasyonu, Bitcoin piyasasında, madenciliğin artık kar etmediği durumlarda yaşanmaktadır. Kazançlar azaldıkça, madenciler doğal olarak ellerindeki BTC’leri satarlar ve bu şekilde zaten kötüleşen piyasa duyarlılığına bir cevap vermiş olurlar.

Eğer madenciler ellerindeki BTC’leri çıkarmaya başlarsa, o zaman piyasada çok büyük bir satış hareketi tetiklenmiş olur. Bu şekilde oluşan baskı, Bitcoin gibi büyük kripto para birimleri için momentumları korumak adına zor bir ortam yaratmış olur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner