Yükleniyor...

Bitcoin Hashrate’de Rekor Seviye! BTC Fiyatına Nasıl Yansıyacak?

Bitcoin’in hashrate son zamanlarda 125 EH/s'den daha yüksek bir seviyeye çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin Hashratede Rekor Seviye BTC Fiyatına Nasıl Yansıyacak

Bitcoin’in hashrate son zamanlarda 125 EH/s’den daha yüksek bir seviyeye çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu artış nedeniyle, madencilik zorluğunun 13 Temmuz’da yüzde 9,52 olarak ayarlanması bekleniyor.

Bitcoin Madencileri Ölüm Spiralinden Kurtuldu

Görülen yeni zirve, yarılanma sonrası beklenen “madencilik ölüm spirali” beklentilerini boşa çıkarıyor. Çoğu kişi, madencilerin ödemelerinin yüzde 50 azalması nedeniyle ekipmanlarını kapatacaklarını iddia etmişti. Kraken’in iş geliştirme direktörü Dan Held tarafından belirtildiği gibi, Bitcoin ağının çöküşüyle ​​ilgili FUD şimdi bir kez daha boşa çıktı.

Ağı terk etmek yerine, Bitcoin madencileri aktif olarak daha verimli ASIC’lere yatırım yapıyor. Nisan ayında Bitmain, 115 TH / s’ye kadar hesaplama gücüne sahip olan yeni nesil madenci ekipmanlarını (S19 ve S19 Pro) satmaya başladı.

Bir diğer kayda değer trend ise ABD’nin madencilik alanında Çin’in liderliğine son verme çalışmalarıdır. Peter Thiel destekli Katman 1’in, 2021 yılına kadar toplam hashrate’in yüzde 30’una ulaşacağı düşünülüyor.

Yarılanma Sonrası Fiyat Artışı

Ağın gerçek değerini belirlemek için kullanılan Bitcoin’in enerji değeri, geçen hafta, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca, 12 Temmuz’da hash ribbon alım sinyali oluştu. Tarihsel olarak Bitcoin, her yarılanmadan 10 ay sonra önemli bir fiyat artışı görmektedir. Öyle görünüyor ki tarih yine tekerrür edecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner