Yükleniyor...

Bitcoin’in Her Geçen Gün Artan Piyasa Hakimiyeti Altcoinlerin Ölüm İlanı mı?

Altcoin piyasası şimdiye kadarki en şiddetli fırtınalardan biriyle karşı karşıya.

bitcoin in her gecen gun artan piyasa hakimiyeti altcoinlerin olum ilani mi

Altcoin piyasası şimdiye kadarki en şiddetli fırtınalardan biriyle karşı karşıya. Bitcoin fiyatı 10.000 doların üzerine çıktığından bu yana altcoinlerin neredeyse tamamı büyük kan kaybetti ve kaybetmeye devam ediyorlar.

“Altcoin Sezonu” geldi, gelecek derken Bitcoin piyasa hakimiyetini iyiden iyiye ele almış durumda. CoinMarketCap’in verilerine göre en büyük kripto para biriminin piyasa hakimiyeti yayın sırasında yüzde 64,6 ve bu hakimiyet oranı son 24 saat içinde yüzde 65,83’e kadar çıktı. Bitcoin fiyatı gibi piyasa hakimiyeti de parabolik bir şekilde yükseliyor.

Bitcoin’in parabolik ilerleyişini takiben en büyük kripto para birimi tam anlamıyla altcoin piyasasının tüm değerini emdi ve Bitcoin yükseldikçe tüm altcoinler BTC paritesinde son zamanların en düşük seviyesini gördüler.

Birçok piyasa analisti Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin yüzde 80’lere kadar geleceği yani kayıpların daha da şiddetli bir şekilde artacağı görüşünde. Buna karşın kimi piyasa analisti ise mevcut durumdan son derece memnun. Çünkü bu sert düşüşü bir alım sinyali olarak değerlendiriyor.

Böylesi bir düşüş Bitcoin’de de görüldü ve Bitcoin fiyatı 3.200 doları gördükten sonra 13.800 dolara kadar yükseldi ve şu sıralar 11.820 dolardan el değiştiriyor. Burada analistlerin değinmeye çalıştığı nokta tam olarak bazen dibi görmenin iyi bir şey olduğu. Şimdi aynı şeyin altcoinlerin büyük çoğunluğunda gerçekleşmesini bekliyorlar.

Sonuç olarak altcoinler bir sıçrama yaparsa çok sert bir sıçrama yapacaklar ve herkesin beklediği altcoin sezonu tahmin edilenden daha hızlı bir şekilde gerçeğe dönüşmüş olacak. Ancak bu konuda büyük bir soru işareti var, o da bu sıçramanın ne zaman olacağı. Bu şu an için tam olarak bir sır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner