Yükleniyor...

Bitcoin’de bu seviyeler çok önemli: Yükseliş başlıyor mu?

Halving sonrasında çalkantılı bir sürece giren Bitcoin (BTC) kripto yatırımcılarında endişe yarattı.

boga rallisi

Halving sonrasında çalkantılı bir sürece giren Bitcoin (BTC) kripto yatırımcılarında endişe yarattı. Sıradaki fiyat hamlesi için şimdiden büyük bir merak uyandıran kripto paraların amirali, altcoin’leri diken üstünde tutmaya devam ediyor. Peki herkesin merakla beklediği Bitcoin’in boğa koşusu ne zaman başlayacak? Kripto para yatırımcıları BTC’de hangi seviyeleri göz önünde bulundurmalı?

bitcoin 3nisan

Bitcoin’de (BTC) işler kızıştı!

Dördüncü halving’ini tamamladıktan sonra rotasına henüz karar veremeyen Bitcoin dar bir fiyat aralığında gidip geliyor. Genellikle fiyat akışıyla hareket eden kripto paraların lideri, aynı zamanda hacmindeki azalmayla dikkatleri çekti.

Çeşitli fud haberler (piyasadaki korku ve endişe iklimini körükleyen söylentiler) ve spot ETF’lerdeki büyük çıkışlar ile 64.480 dolar bandına gevşeyen BTC, negatif görünümün devam etmesi halinde sırasıyla 63.040 – 61.989 – 60.810 – 59.009 – 56.622 ve 54.966 dolara kadar düşüş yaşayabilir. Özellikle de 63.040 – 61.989 dolar aralığının kaybı, hakimiyeti satıcıların eline geçirebilir.

bitcoin btc 26nisan

Spot ETF’lere dair veri akışının olumluya dönmesi, fud haberlerin durulması, halving etkisinin görülmesi veya Fed‘in faizleri düşürmesi gibi unsurlar Bitcoin’e güç katacaktır. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 67.091 – 69.017 – 71.289 ve 73.684 dolar hedeflenebilir. ATH’nin (tepe noktası) kırılımı halinde ise BTC için bambaşka bir boğa koşusu masada olacaktır. Yeni ATH’lerin gelmesi halinde psikolojik açıdan dikkate alınması gereken seviye 100.000 dolar olacaktır.

Büyük bir kesmin esas direnç olarak takip ettiği 100.000 dolar üzerinde yapılacak haftalık kapanışlar, Bitcoin’e güveni artıracaktır. Bunlara ek olarak globalden gelebilecek pozitif gelişmeler BTC’yi daha da ateşleyecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner