Yükleniyor...

Kripto yatırımcıları tedirgin: Vadeli piyasada büyük tehlike!

Bu hafta sonu yaşanabilecek yüzde 2,25'lik bir düşüş bile Ethereum'daki long pozisyonlarda 500 milyon doların üzerinde tasfiye yaratabilir.

dolar kayip tasfiye1

Bu hafta sonu yaşanabilecek yüzde 2,25’lik bir düşüş bile Ethereum’daki long pozisyonlarda 500 milyon doların üzerinde tasfiye yaratabilir.

Yarım milyar dolardan fazla ETH vadeli işlemleri risk altında. Altcoin’leri lideri ETH, geçen hafta sonu olduğu gibi aynı fiyat dalgalanmasını yaşarsa uzun pozisyonlar likidasyonla karşı karşıya kalabilir. Bu gelişme, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önümüzdeki ay bir Ether spot ETF‘sini reddedebileceğine dair artan endişelerin ortasında geldi.

ethereum dusus grafik

Ethereum’da (ETH) kararsız fiyat yapısı sürüyor!

Geçtiğimiz birkaç hafta sonu boyunca Ether fiyatında kısa dalgalanmalar yaşadı ve daha sonrasında temel destek seviyesine yükseliş gerçekleştirdi.. 20 Nisan’da fiyat kısa süreliğine yüzde 2,25 düşüşle 3.036 dolara geriledi. 13 Nisan Cumartesi günü yaklaşık yüzde 9 düşüşle 2.950 dolara geriledi ve ardından 3.075 dolara yükseldi.

ethereum eth vadeli

Eğer bu hafta sonu tekrardan düşüş gerçekleşirse, önemli miktarda tasfiye riskiyle karşı karşıya kalacak. CoinGlass verilerine göre, mevcut fiyatıyla sadece yüzde 2,25’lik bir düşüş, 510 milyon dolar değerinde long yönlü işlemlerin tasfiyelerine yol açacak. Potansiyel tasfiyelerin yüksek hacmi, Ethereum’un diğer yasal zorlukların yanı sıra spot ETF’sinin durumuyla ilgili daha geniş belirsizlikler yaşamasıyla ortaya çıkıyor.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner