Yükleniyor...

Bitcoin için Dibi Bilen Analistten Yeni Tahmin: 8.500 Dolar

Beş gün önceki ilk sıçramadan sonra Bitcoin, kısa vadeli bir yükseliş trendi içine girdi ve neredeyse her gün küçük yükselişlerle daha yüksek seviyelere geldi.

Bitcoin için Dibi Bilen Analistten Yeni Tahmin 8.500 Dolar

Beş gün önceki ilk sıçramadan sonra Bitcoin, kısa vadeli bir yükseliş trendi içine girdi ve neredeyse her gün küçük yükselişlerle daha yüksek seviyelere geldi. En büyük kripto para birimi bu haberin kaleme alındığı sırada 7.767 dolardan işlem görüyor ve günlük grafikte 12 periyotluk EMA’nın üzerinde bir kırılma söz konusu. 4 saatlik grafik boğaların lehinde bir görüntüde ve yükseliş trendi için şimdi oldukça ikna edici duruyor.

Piyasalardaki son sert düşüşte Bitcoin için dibin yaklaşık 6.600 seviyesinde olduğunu tahmini ile öne çıkan Twitter’daki kripto para analisti Velvet’e göre en büyük kripto para birimi kendini 8.000 doların üstüne atacak ve 8.500 dolar civarında bir noktaya ulaşacak.

https://twitter.com/888Velvet/status/1200206351013744640

Velvet’in paylaştığı grafikte Bitcoin’in 8.500 dolara kadar çıkacağı görülüyor. Analist, 50 günlük Hareketli Ortalama (MA) göstergesini bir sonraki yükseliş hareketinin katalizörü olduğunu işaret ediyor.

Almanya’dan Bitcoin’e Müjde

29 Kasım’da Almanya parlamentosu, bankaların gelecek yıldan itibaren kripto para satışı ve saklama hizmetleri sunmalarına izin veren kanun tasarını onayladı. Yeni kanun 1 Ocak 2020’de yürürlüğe girecek ve ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarıyla birlikte dijital varlık gözetimi hizmeti sunan şirketlerin lisans başvurusunda bulunmalarını gerektirecek.

Bitcoin, son 4 saatte değerini yüzde 4 artırarak Almanya’dan gelen bu iyi haberi yukarı yönde hareket ederek tepki verdiği gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner