Yükleniyor...

Bitcoin’in Her Hareketini Tahmin Eden Analistten BTC Grafiği Yorumu: Büyüleyici

Hala Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının düşüşü yüzünden gergin mi hissediyorsunuz?

bitcoin in her hareketini tahmin eden analistten btc grafik yorumu buyuleyici

Hala Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının düşüşü yüzünden gergin mi hissediyorsunuz? O halde deneyimli trader Peter Brandt’ın bahsettiği bu grafiğe hızlı bir göz atın.

Efsanevi trader ve analist Peter Brandt, son tweet’lerinde Bitcoin’in arz krizinin ortasında olduğunu kabul ediyor. Yatırımcıların acımasız bir satışa rağmen Bitcoin’i borsalardan uzaklaştırmaya devam ettiğini gösteren Glassnode grafiğini paylaşan Brandt, bu grafiği “büyüleyici” ve “açıklayıcı” olarak tanımladı.

ErctW1QW4AUTWWn

Trader’lar kar almaya istekli olduklarından, borsalardaki kripto para sayısı tipik olarak büyük düşüşlerin öncesinde yükseliş yaşar. Ancak bu sefer durum böyle değildi. Brandt tarafından belirtilen ölçümler, kripto paraların saklama çözümlerine, soğuk cüzdanlara veya diğer kripto para depolama araçlarına gönderilmeye devam ettiğini gösteriyor.

Geçen ay Glassnode CTO’su Schultze-Kraft, Bitcoin’in toplam dolaşımdaki arzının yalnızca yüzde 12’sinin likit olduğunu tahmin etti. Bitcoin’in boğa rallisi, azalmakta olan arzın yanı sıra, aktif adres sayısıyla birlikte tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma konusunda hash oranı ve madencilik zorluğu gibi diğer temel temellerle de destekleniyor.

Piyasa Spekülasyonu Vurgusu

U.Today tarafından bildirildiği üzere Brandt, Bitcoin’in geçen hafta 37.000 dolara yükseldikten sonra aşırı satın alma kavramını “yeniden tanımladığını” belirtti. 8 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolara ulaştıktan sonra Bitcoin, Mart 2020’den bu yana en dik düzeltmesine tanık oldu. Kripto para birimi 30.699 dolara kadar geriledi.

Bu keskin dönüşten ürkmüş olabilecekler için Brandt’ın bilge bir mesajı var: Piyasalar ATM makineleri değildir. Brandt şunları söylüyor:

“Piyasa kimseye borçlu değil -ve buna sen ve ben de dahil- hiçbir şey. Piyasa spekülasyonu bir yıllık ödeme değildir ve kesinlikle bir ATM makinesi değildir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner