Yükleniyor...

Coinbase Yasal Gereklilikler ve Geçici Kısıtlamalar Nedeniyle Kullanıcılarından Özür Diledi

Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, bir blog gönderisinde haftalarca süren sistem kesintilerinden ve ticaret kısıtlamalarından etkilendiği iddia edilen İngiltere ve AB müşterileri için bir özür yayınladı

coinbase kullanicilarindan ozur diledi

Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, bir blog gönderisinde haftalarca süren sistem kesintilerinden ve ticaret kısıtlamalarından etkilendiği iddia edilen İngiltere ve AB müşterileri için bir özür yayınladı. Bu kısıtlamalara neden olan en önemli noktanın değişen yasal gereklilikler olduğu ifade edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coindesk’in haberine göre Coinbase, durumun aylarca süren yoğun müşteri ticareti faaliyetlerinden kaynaklandığını ifade etti. “Değişen düzenleyici gereksinimleri” de Coinbase’in daha fazla bilgi toplamaya ihtiyaç duyduğu hesaplara geçici kısıtlamalar getirmesine yol açtı. Yazıda Coinbase, düzenleyici yükümlülüklerine zemin vermeyi reddetti, ancak bu yükleri müşterilere “iletmede daha iyi bir iş çıkarabileceğini” söyledi.

Şirket, düzenleyici sorunlarını gidermeye yardımcı olmak için bilgi toplama prosedürlerini kolaylaştırdığını söyledi. Coinbase, tüm işlemlerinin yoğun ticaret günlerinde sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlama konusundaki küresel sorunlar nedeniyle  özür dilemedi.

Coinbase blog gönderisinde şu ifadeleri kullandı:

“Kripto ekosistemindeki en güvenilir marka olarak müşteri desteği bizim için büyük önem taşıyor. Ancak son haftalarda, müşteri hizmetlerimiz kendimiz için beklediğimiz seviyelerde değil. Hem özür dileme hem de bunu iyileştirmek için neler yaptığımızı açıklama şansını kullanmak istedik.”

Geçici Kısıtlamalar

Coinbase’ten yapılan açıklamada “Birleşik Krallık ve AB’deki bazı müşterilerimiz, son zamanlarda hesaplarına erişmekte zorlandılar veya bazı işlemlerde kısıtlamalarla karşılaştılar. Bazı durumlarda, müşterilerimiz bu sorunları yeterince hızlı çözememişlerdir. Buna, aynı anda bir araya gelen iki faktör neden olmuştur” ifadeleri kullanılarak 2 soruna odaklanıldı:

  • İlk olarak, geçtiğimiz iki ayda platformumuza önemli sayıda yeni müşteri getiren ve birçok mevcut müşteriyle yeniden etkileşim kuran bir yoğunluk gördük.
  • İkincisi, değişen yasal gereklilikler, bazı müşterilerimizden ek bilgiler toplamamız gerektiği anlamına gelir; bu, biz bu bilgileri talep ettiğimizde hesaplarına geçici kısıtlamalar getirilmesi anlamına gelir.

Coinbase en yüksek uyum standartlarına bağlı olduklarını ve bu nedenle yasal yükümlülüklerinden ödün veremeyeceğini açıkladı. Platformun blog gönderisinde şu ifadeler kullanıldı:

“Ancak bunun gibi gereksinimleri müşterilerimize iletmede daha iyi bir iş çıkarabiliriz. Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğumuz bilgileri sağlamaları ve platformumuzda gezinmeleri ve ek yardıma ihtiyaç duyduklarında onları desteklemeleri için daha basit yollar geliştirmeye de devam edeceğiz.”

 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x