Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Boğa Sezonu Devam mı Ediyor? PayPal Bir Günde 242 Milyon Dolarlık Kripto Alım Satımı Gerçekleştirdi

Bitcoin Boğa Sezonu Devam mı Ediyor? PayPal Bir Günde 242 Milyon Dolarlık Kripto Alım Satımı Gerçekleştirdi

ABONE OL:google-news

Boğa sezonu yüksek hacimli kripto para ticareti kaydeden PayPal tarafından da onaylandı.
Bildiğiniz gibi kripto para birimleri üzerinde boğa piyasasını başlatan en önemli faktörlerden biri ödeme devi PayPal oldu.

PayPal’ın kripto para birimlerinin küresel kullanımını desteklemeye karar vermesi, kripto para birimlerine ilginin artmasına neden oldu. O zamanlarda başlayan kripto para birimleri üzerindeki FOMO etkisi (kaçırma korkusu) hala devam ediyor gibi görülüyor.

Bu durum, PayPal’ın 242 milyon dolarlık kripto para satışı gerçekleştirdiği 11 Ocak’taki verilerle doğrulandı. Yatırımcı Alex Saunders’a göre bu, önceki rekorun neredeyse iki katı.

Günlük hacimdeki en son rekor, bir hafta önce kaydedilen 129 milyon dolardı. Pazartesi günkü hacim artışı, Bitcoin fiyatlarının yakın zamanda ulaşılan zirveye göre yüzde 20 civarında ağır bir düzeltme görmesiyle gerçekleşti. Artan PayPal hacimleriyle ilgili haberlerin ardından kripto para piyasasında toparlanma yaşandı.

Öte yandan sabah saatlerinde haberini verdiğimiz gibi Bitcoin aktif adres ve hacminde ciddi bir artış yaşanıyor. Bununla beraber piyasa gerilerken, 1000’den fazla Bitcoin’e sahip olan cüzdan adreslerinde de artış yaşandı. Bu verilere göre balinaların düşüşleri fırsat bilip satın alma yaptıklarını ifade edebiliriz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar