Yükleniyor...

Bitcoin Boğa Sezonu Devam mı Ediyor? PayPal Bir Günde 242 Milyon Dolarlık Kripto Alım Satımı Gerçekleştirdi

Boğa sezonu yüksek hacimli kripto para ticareti kaydeden PayPal tarafından da onaylandı.

paypal bitcoin boga

Boğa sezonu yüksek hacimli kripto para ticareti kaydeden PayPal tarafından da onaylandı.
Bildiğiniz gibi kripto para birimleri üzerinde boğa piyasasını başlatan en önemli faktörlerden biri ödeme devi PayPal oldu.

PayPal’ın kripto para birimlerinin küresel kullanımını desteklemeye karar vermesi, kripto para birimlerine ilginin artmasına neden oldu. O zamanlarda başlayan kripto para birimleri üzerindeki FOMO etkisi (kaçırma korkusu) hala devam ediyor gibi görülüyor.

Bu durum, PayPal’ın 242 milyon dolarlık kripto para satışı gerçekleştirdiği 11 Ocak’taki verilerle doğrulandı. Yatırımcı Alex Saunders’a göre bu, önceki rekorun neredeyse iki katı.

Günlük hacimdeki en son rekor, bir hafta önce kaydedilen 129 milyon dolardı. Pazartesi günkü hacim artışı, Bitcoin fiyatlarının yakın zamanda ulaşılan zirveye göre yüzde 20 civarında ağır bir düzeltme görmesiyle gerçekleşti. Artan PayPal hacimleriyle ilgili haberlerin ardından kripto para piyasasında toparlanma yaşandı.

Öte yandan sabah saatlerinde haberini verdiğimiz gibi Bitcoin aktif adres ve hacminde ciddi bir artış yaşanıyor. Bununla beraber piyasa gerilerken, 1000’den fazla Bitcoin’e sahip olan cüzdan adreslerinde de artış yaşandı. Bu verilere göre balinaların düşüşleri fırsat bilip satın alma yaptıklarını ifade edebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner