Yükleniyor...

Bu Veriler Bitcoin (BTC) Boğa Piyasasının Henüz Bitmediğini Gösteriyor

Bitcoin (BTC) alım satım hacimleri ve aktif adres sayısı, 2017'deki son boğa koşusu sırasında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesini geride bıraktı.

bu veriler bitcoin btc boga piyasasinin henuz bitmedigini gosteriyor

Bitcoin (BTC) alım satım hacimleri ve aktif adres sayısı, 2017’deki son boğa koşusu sırasında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesini geride bıraktı. Bu veriler, bazı analistlere göre, Bitcoin boğa piyasasının henüz bitmediğini gösteriyor.

bu veriler bitcoin btc boga piyasasinin henuz bitmedigini gosteriyor

Bir CoinDesk haberine göre, CryptoCompare’den elde edilen veriler, CoinDesk 20‘de takip edilen sekiz büyük borsadaki Bitcoin alım satım hacimlerinin, 2017’nin boğa piyasasında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11 milyar doları geçtiğini gösteriyor.

Arcane Research araştırma başkanı Bendik Norheim Schei şunları söylüyor:

“Bu, her şeyden önce endüstrinin ne kadar büyük ve olgun olduğunun bir işaretidir. Daha yüksek hacimler görmek harika, bu da pazarı daha likit ve verimli hale getiriyor.”

Schei’ye göre, Pazartesi günkü satış nedeniyle artan hacim, kısmen piyasaya yeni gelenlerden geldi:

“Bu hacmin bir kısmı kesinlikle piyasaya ilk kez giren ve fiyat düşmeye başladığında paniğe kapılan yeni ve deneyimsiz yatırımcılardan geliyor. Bu düzeltmeler, boğa piyasasında bile gerekli ve sağlıklı.”

Glassnode’un verilerine göre aktif Bitcoin adreslerinin sayısı da 8 Ocak’taki önceki rekorunu kırdı.

bu veriler bitcoin btc boga piyasasinin henuz bitmedigini gosteriyor 1

Zincir üstü veri analitiği firması, 11 Ocak’taki haftalık piyasa raporunda, geçen hafta 1.3 milyondan fazla Bitcoin adresinin aktif olduğunu açıkladı. Şirket bu verilerin, yeni ve etkileyici bir benimsenme seviyesini gösterdiğine dikkat çekti.

Bitcoin dün, 30.000 dolara kadar sert bir düşüş yaşadı. Bazıları, piyasada gerçekleşen son satış dalgasının, fiyatın çok yükselmesinin ardından bazı kurumsal yatırımcıların kısa vadeli kar elde etmelerinden kaynaklandığını söyledi. Ayrıca, 2020’den beri Bitcoin’in boğa koşusunun büyük ölçüde Kuzey Amerika’daki geleneksel kurumlar tarafından yönetildiğini ve bunun da esas olarak kurumsal yatırımcılara hizmet veren CME’deki Bitcoin’in vadeli işlemler piyasasındaki önemli büyümeyi kanıtladığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner