Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bakkt 2,1 Milyar Dolar Değerleme İle Dünyanın En Büyük Borsasında Listelenecek

Bakkt 2,1 Milyar Dolar Değerleme İle Dünyanın En Büyük Borsasında Listelenecek

ABONE OL:google-news

Kripto para topluluğu için çok farklı bir yere sahip olan Bakkt, yeni CEO’suyla birlikte önemli bir dönüşüm sürecine girdi. Citi Bank’ten transfer edilen çiçeği burnunda CEO Gavin Michael ile birlikte Bakkt, ABD’de halka açılacak.

Faaliyetlerine Bakkt Holdings olarak devam etme kararı alan Bitcoin alım satım platformu, 2,1 milyar dolar değerleme ile New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) listelenecek.

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın çatı şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından 2018 yılındaki ayı piyasasında duyurulan ve 2019 yılında faaliyetlerine başlayan Bakkt, kripto para topluluğunun beklentilerini karşılamamıştı.

Baktt’ın geleneksel halka arz sürecine dahil olmadan NYSE’de listelenmesi bir ortaklık sayesinde mümkün oldu. İlk halka arzı 2020 yılının Eylül ayında gerçekleşen Victor VPC Impact Acquisition Holdings ile ortaklık kuran Bakkt, bu sayede dünyanın en büyük borsalarından NYSE’de listelenmiş olacak. Bu ortaklıkla birlikte Bakkt, “dijital varlıklar konusundaki lider konumunu” güçlendirmeyi hedefliyor.

Bunla birlikte Bakkt, 2021 yılının Mart ayında kripto para alım satımını kolaylaştıran uygulamasını da kullanıma sunmayı planlıyor. Uygulama aracılığıyla kullanıcılar dijital varlık alım, satım ve depolama hizmetlerinden yararlanabilecek.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar