Yükleniyor...

En Büyük Bitcoin (BTC) Yatırımlarından Birini Gerçekleştiren Şirket: Bitcoin Eşsiz Bir Canavar

Şimdiye kadar, Bitcoin’e en çok yatırım yapan şirketlerden biri olan İngiliz yatırım şirketi Ruffer Investment, kripto paranın bir değer deposu olarak yükseldiğini söylüyor.

en buyuk bitcoin btc yatirimlarindan birini gerceklestiren sirket bitcoin essiz bir canavar

Şimdiye kadar, Bitcoin’e en çok yatırım yapan şirketlerden biri olan İngiliz yatırım şirketi Ruffer Investment, kripto paranın bir değer deposu olarak yükseldiğini söylüyor.

Ruffer Investment’tan Jonathan Ruffer yarım milyar Bitcoin (BTC) satın alma konusundaki düşüncelerini detaylandırdı:

“Temel gerekçemiz, Bitcoin’in altına tek bir süper para birimi ve fiat para birimleri azaldığında sahip olunması gereken şey olarak meydan okuyabilmesi oldu.

Bitcoin’i yanlış değerlendirme riskine karşı çok çalışma yaptık. Onu uzun süredir izliyoruz ve kararımız, teknolojinin ve altının bazı faydalarını harmanlayan, yükselen bir değer deposu olarak eşsiz bir canavar olduğu yönünde. Evet, görünüşte anlamsız bir varlık -ama dünyayı nasıl gördüğümüz konusunda mutlak bir anlam ifade ediyor.”

Ayrıca ekledi:

“Ardından gelen soru şu oldu: ne zaman harekete geçmeli? Geçen Kasım’ın uygun olduğu görüşünü aldık ve eğer biraz daha beklersek, sonraki fiyat performansı çok geç olabilirdi. Biz de bir tahsis yaptık.”

Ruffer, geçtiğimiz ay Bitcoin’e %2.5 ayırarak 20 milyar sterlinlik yatırım yapmış ve bunu halka açık bir şekilde yapan ilk İngiliz yatırım şirketi olmuştu.

Yatırım, Singapur merkezli kripto para odaklı bir hedge fonu tarafından satın alınan 1 milyar dolardan sonra herhangi bir hedge fonu veya finans şirketi tarafından gerçekleştirilen en büyük yatırımı temsil ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner