Yükleniyor...

Bitcoin’in İşlem Sayısı 500 Milyona Ulaştı!

Blockcahin araştırma şirketi Glassnode tarafından sağlanan verilere göre Bitcoin'in işlem sayısı 500 milyonu gördü.

BTC 500.000.000 İşlem Sayısını Aştı Bitcoin Devleşiyor

Blockcahin araştırma şirketi Glassnode tarafından sağlanan verilere göre Bitcoin’in işlem sayısı 500 milyonu gördü. Böylece önemli bir dönüm noktasına ulaşılmış oldu.

Nisan 2019’dan beri Bitcoin’de 100 milyondan fazla işlem gerçekleştirildiğine bakarak en büyük kripto para biriminin kullanımının her geçen gün arttığı söylenebilir.

Bitcoin’in günlük işlem sayısı 23 Nisan 2019’da en yüksek seviyesine ulaştı. O gün Bitcoin’de 439 binden fazla işlem yapıldı. Son 24 saat içinde ise 340 bin 25 işlem kaydedildi.

ShapeShift kurucusu Erik Voorhees, işlem sayısının gerçek benimseme hızına ışık tuttuğu için en büyük kripto para için en önemli metrik olarak vurguladı.

Bitcoin için benimsenme önemli bir konu olmaya devam ederken, veriler benimsenmenin 2019’da büyük bir sıçrama yaptığını gösteriyor. Blockchain araştırma şirketi Chainalysis, geçen yıl yaklaşık 4 milyar dolarlık BTC’nin ödeme işlemlerinden geçtiği tahmininde bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner