Yükleniyor...

Bitcoin İşlemlerinin Sayısı Bugünkü Blokta Tarihi Zirveye Ulaştı

Bugün ortaya çıkan 687249 numaralı Bitcoin (BTC) bloğu rekor sayıda işlem içeriyor:

bitcoin 3

Bugün ortaya çıkan 687249 numaralı Bitcoin (BTC) bloğu rekor sayıda işlem içeriyor: 4.075. Gazeteci Colin Wu bunun nedenlerini hakkında açıklamalarda bulundu.

Blockchain ve kripto endüstrileri alanında haberler üreten Çinli gazeteci Colin Wu, bugün 12 Haziran’da çıkarılan 687249 numaralı Bitcoin bloğunun rekor sayıda BTC işlemi içerdiğini bildirdi: 4.075. Normalde blok başına ortalama BTC işlemi sayısı genellikle 1609’dur ve bugünkü rakam 4 kat artış göstermektedir.

Wu, bu ani yükselişin Çin hükümetinin bu hafta Bitcoin madencilerine uyguladığı kısıtlama önlemleri ve Bitcoin blok üretiminin yavaşladığını gösteren Bitcoin hash oranındaki büyük düşüşle ilgili olduğuna inanıyor. Wu, şu ifadeleri kullanıyor:

“OKLINK’e göre, 4.075 işlem içeren Bitcoin bloğu 687249, ayın 12’sinde ortaya çıktı. Bir bloğun bu kadar yüksek sayıda işlem içermesi tarihte ender görülen bir durumdur. Bunun nedeni, Çin’in madenciliği kısıtlaması ve hash oranındaki düşüşün daha yavaş blok üretimi ile sonuçlanmasıdır.”

Öte yandan bir başka kullanıcı ise bunun sebebinin Çin’deki FUD yaratan haberlerle alakalı olmadığını sadece o bloktaki 3000 SegWit işleminden kaynaklı olduğunu dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner