Yükleniyor...

Çin, Yunnan’daki Bitcoin (BTC) Madencilerine Haziran Sonuna Kadar Faaliyetlerini Durdurma Emri Verdi

Çin'in Bitcoin (BTC) yasağı Yunnan eyaletine de yayılıyor.

cin

Çin’in Bitcoin (BTC) yasağı Yunnan eyaletine de yayılıyor.

Çin daha önce de bildirildiği üzere, 2026 yılından itibaren karbon ayak izini azaltmak için yüksek enerji tüketen projeleri iptal etmeye başlayacağını açıklamıştı. Kripto para madenciliği de bu politikadan nasibini almaya başladı.

Çin’in yasakları İç Moğolistan eyaletinden başlayan Sincan ve son olarak Yunnan’a da yayıldı. Görünüşe göre Guandong’da yeterli elektrik alınamadığına dair şikayetler artınca, hükümet kripto para madenciliğini sorumlu tuttu.

Yunnan’da da kripto madenciliğinin yasaklanacağı haberleri birkaç gündür dolaşıyordu. Bugün Yunnan Enerji departmanı sözcüsü, Sina da dahil olmak üzere bir dizi meşru siteye, tüm kripto madencilerinin Haziran ayı sonuna kadar ayrılmasını istediğini doğruladı. (Bir dizi madenci bunu WeChat kripto grubunda da onayladı.

“Haziran ayı sonuna kadar tüm Bitcoin madenciliği operasyonları incelenmeli ve temizlenmeli. İzinsiz elektrik kullanan her türlü işlem durdurulmalı.”

Çin’de, Xinjiang ve Sichuan’da büyük, Yunnan’da daha küçük madencilik operasyonları bulunuyor. Son baskının esas olarak büyük madencilik operasyonlarını hedef aldığı görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner