Yükleniyor...

Bitcoin’i Kim Yarattı? Jeff Garzik En İyi Tahminini Paylaştı

Bitcoin'in kod tabanına yardım eden ve BitPay'in öncü geliştiricilerinden biri olan Jeff Garzik, amiral gemisi kripto para birimin kimin yarattığını bilmiyor, ancak en iyi tahminini paylaştı.

Bitcoin’i Kim Yarattı

Bitcoin’in kod tabanına yardım eden ve BitPay’in öncü geliştiricilerinden biri olan Jeff Garzik, amiral gemisi kripto para birimin kimin yarattığını bilmiyor, ancak en iyi tahminini paylaştı.

Bloomberg’le yaptığı röportajda konuşan Jeff, Bitcoin’in gerçek yaratıcısı hakkındaki kuşkularını dile getirdi. Jeff, Bitcoin’in yaratıcısı için daha pek konuşulmayan, daha az popüler olan teorilerden birine sahip. Şu anda Satoshi Nakamoto için öne çıkan isimler şu şekilde: Nick Szabo, Adam Back veya bu insanlardan biri ya da bir grup insan.

[bkz id=”2667″]

Garzik, Bloomberg’e kişisel teorisini açıkladı. Garzik’e göre 2013’te vefat eden ve zamanında Craig S. Wright’a karşı davada açan Florida’da yaşayan Dave Kleiman’ı 110 milyar dolarlık paranın arkasındaki isim olarak gördüğünü söyledi.

Garzik, ipuçlarını takip ettiğinde Satoshi Nakamoto’nun Kleiman olduğu görüşünde. Kleiman, Palm Beach County Şerif Ofisi için çalışan bir öğretmendi. Garzik onun hakkında şöyle diyor:

Bu beyefendi kendi kendini eğitiyordu. Ve Bitcoin’in geliştiricisi çok ama çok zeki, fakat klasik olarak eğitilmiş bir yazılım mühendisi değil.

Craig Wright daha önce Kleiman’ın Bitcoin’in geliştirilmesine yardım ettiğini iddia etmişti. Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu iddia eden Wright, Kleiman’ın ölümünden sonra Satoshi Nakamoto olduğu iddiasıyla öne çıkmadı. Kleiman’ın Bitcoin’in yaratıcısı olduğu iddialarını destekleyen birçok faktör bulunuyor, ancak bunların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor olabilir. Şu an için bilinen tek gerçek Bitcoin’in yaratıcısının Satoshi Nakamoto olduğu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner