Yükleniyor...

Bitmain Antminer S15 Rakiplerine Göre Nasıl?

Bitmain, geleneksel ASIC Bitcoin madencilik donanımı Antminer S15 modelini 8 Kasım'da piyasaya sürdü (stoklar tükendi).

Bitmain Antminer S15 Çip

Bitmain, geleneksel ASIC Bitcoin madencilik donanımı Antminer S15 modelini 8 Kasım’da piyasaya sürdü (stoklar tükendi). Antminer S15 1.475 ABD doları ve müşteri başına en fazla iki adet sınırı ile satın alınabiliyor.

[bkz id=”5475″]

Bitmain Antminer S15

Antminer S15, saniyede 23 terahash’e kadar kazım hızı sunuyor. Bitfury’in madencilik donanımı Tardis’in performansına eş bir performans için 3-4 adet Antminer S15 gerekiyor. Bununla birlikte Tardis, Antminer S15’e göre çok daha pahalı ve yaklaşık olarak 7 bin dolar gibi bir fiyat etiketine sahip. BitFury, tek bir madencilik donanımı için fiyat bilgisi sağlamıyor. Madencilik donanımının fiyatı alıcının talebine göre (adet) değişiyor.

Bununla birlikte Antminer S15’ten sadece 50 dolar daha pahalı olan madencilik donanımı Ebang’ın Ebit 11+’ı yakında piyasadaki yerini alacak. Donanım için madenciler 37 TH/s kazım hızına yıllık 1.517 dolar ödeyecekler. Sadece tek bir adet Ebit 11+’i kiralamak mümkün olmayacak. Minimum 75.850 dolar yatırım ile en az 50 adet kiralama yapılması gerekecek. Ayrıca, Ebit 11+ Ocak ayına kadar kullanılabilir olmayacak.

Ebang Olası En İyi Teklifi Sunuyor

Madencilik donanımındaki en iyi teklif daima madencinin hedeflerine ve bütçesine bağlıdır. Ebang’deki en düşük yatırım yapan bir madenciye 1.850 TH/ s’lik bir başlangıç gücü veriyor. CoinWarz’a göre, tüm faktörleri göz önünde bulundurarak Ebang’ın teklifi ile kâr elde etmeye başlamak 6 aydan biraz daha uzun sürecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner