Yükleniyor...

Hesap Şifresi Sıfırlamadığı için Bitcoin Firmasına Bomba Gönderdi!

İsveçli bir adam Londra'da bulunan bir Bitcoin satın alma firmasına bomba düzeneği bulunan bir paket göndermesinden dolayı cinayete teşebbüsten suçlu bulunarak tutuklandı.

Bitcoin Bombası

İsveçli bir adam Londra’da bulunan bir Bitcoin satın alma firmasına bomba düzeneği bulunan bir paket göndermesinden dolayı cinayete teşebbüsten suçlu bulunarak tutuklandı.

43 yaşındaki Jermu Michael Salonen, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Bitcoin satın alma platformu Cryptopay’den şifre sıfırlama isteğinde bulundu. Ancak, talebin şirketin gizlilik politikasını ihlal etmesinden dolayı müşteri hizmetleri ekibi tarafından Salonen’in isteği reddedildi. Bunun üzerine Salonen harekete geçerek geçen yıl Kasım ayında firmaya bir paket gönderdi.

Londra’nın Metropolitan Polis Teşkilatı’na göre Salonen, ciddi şekilde zarar verme potansiyeline sahip bir bomba düzeneği paketin içine yerleştirdi.

Firmanın bir çalışanı paketi direkt orta yerinde açmaya başladı, ancak paketten şüphelenmesi üzerine açmaktan vazgeçti. Çalışanın zarfı şüphelenerek açmaktan vazgeçmesi büyük bir felaketi önlemişti. Polis teşkilatına göre;

Alıcının cihazı aktif edecek paket kapağını kullanmak yerine ortasından açmaya başlamış olması felaketi önledi.

Paket üzerinde inceleme yapan polis ekipleri DNA örneğini veritabanında taradı, ancak hiçbir eşleşme bulamadı. Paket İsveç’ten geldiği için olay İnterpol’e bildirildi. Interpol, paketi gönderenin Salonen olduğunu tespit etti ve evine baksın yapıldı. Salonen’in evinde yapılan aramada çeşitli bomba bileşenleri bulundu. Mayıs ayında tutuklanan Salonen altı yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner