Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Hesap Şifresi Sıfırlamadığı için Bitcoin Firmasına Bomba Gönderdi!

Hesap Şifresi Sıfırlamadığı için Bitcoin Firmasına Bomba Gönderdi!

ABONE OL:google-news

İsveçli bir adam Londra’da bulunan bir Bitcoin satın alma firmasına bomba düzeneği bulunan bir paket göndermesinden dolayı cinayete teşebbüsten suçlu bulunarak tutuklandı.

43 yaşındaki Jermu Michael Salonen, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Bitcoin satın alma platformu Cryptopay’den şifre sıfırlama isteğinde bulundu. Ancak, talebin şirketin gizlilik politikasını ihlal etmesinden dolayı müşteri hizmetleri ekibi tarafından Salonen’in isteği reddedildi. Bunun üzerine Salonen harekete geçerek geçen yıl Kasım ayında firmaya bir paket gönderdi.

Londra’nın Metropolitan Polis Teşkilatı’na göre Salonen, ciddi şekilde zarar verme potansiyeline sahip bir bomba düzeneği paketin içine yerleştirdi.

Firmanın bir çalışanı paketi direkt orta yerinde açmaya başladı, ancak paketten şüphelenmesi üzerine açmaktan vazgeçti. Çalışanın zarfı şüphelenerek açmaktan vazgeçmesi büyük bir felaketi önlemişti. Polis teşkilatına göre;

Alıcının cihazı aktif edecek paket kapağını kullanmak yerine ortasından açmaya başlamış olması felaketi önledi.

Paket üzerinde inceleme yapan polis ekipleri DNA örneğini veritabanında taradı, ancak hiçbir eşleşme bulamadı. Paket İsveç’ten geldiği için olay İnterpol’e bildirildi. Interpol, paketi gönderenin Salonen olduğunu tespit etti ve evine baksın yapıldı. Salonen’in evinde yapılan aramada çeşitli bomba bileşenleri bulundu. Mayıs ayında tutuklanan Salonen altı yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar