Yükleniyor...

Cred Kredi Teminatı Olarak Ripple (XRP)’ı Kabul Etmeye Başladı

Kripto para destekli kredi sağlayıcısı Cred, teminat olarak Ripple (XRP)'ı kabul etmeye başladı.

Kredi Teminatı Ripple XRP

Kripto para destekli kredi sağlayıcısı Cred, teminat olarak Ripple (XRP)’ı kabul etmeye başladı. Teminat olarak gösterilecek XRP ile Cred üzerinden kredi çekebilmek artık mümkün.

Merkezi olmayan varlıklar üzerine bir kredi platformu olan Cred’in amacı kripto para birimleri kullanan herkesin uygun fiyatlı kredi ürünlerine erişmelerini sağlamak. Eski PayPal yöneticileri tarafından 2018 yılında kurulan Blockchain tabanlı kuruluş, bazı ülkelerde Kripto Kredi Hattı (C-LOC) aracılığıyla tek haneli oranlarla kripto para destekli krediler sunuyor.

C-LOC, kripto para sahiplerinin kredilere erişmek için kripto paralarını (Bitcoin, Etherum ve Ripple) teminat olarak yatırmalarını sağlıyor. Kredinin ödenmesinin ardından teminat olarak alınan kripto paralar iade ediliyor.

XRP’nin bir teminat seçeneği olarak eklenmesi üzerine konuşan Cred kurucu ortağı Dan Schatt, şirketin XRP sahiplerine ETH ve BTC sahipleri ile aynı düşük oranlarda uygun likidite hizmeti sunmasından dolayı heyecan duyduğunu dile getirdi. XRP Capital’in kurucusu, kripto para yatırımcısı ve bir Cred kullanıcısı olan Mike Arrington, “XRP’yi bir varlık sınıfı olarak tanımasından dolayı Blockchain girişimini tebrik etti.

Kripto para birimine karşı borçlanma şansı tanıyan kredi sağlayıcıları dünya genelinde kripto para birimi yatırımcılarına bir fırsat sundu. Geçtiğimiz ay, SALT Lending, Gogecoin sahiplerine ABD Doları türünde kredi sunmaya başladı. Böylece, DOGE’nin son aylardaki yükselişinden faydalanmaları sağlandı. Bu durum, altcoin’lerin değerinin yılın üçüncü çeyreğinden bu yana neredeyse yüzde 80 oranında artmasını sağladı. Şirket aynı zamanda bir başka teminat seçeneği olarak Litecoin’i destekliyor. 75 bin doların altındaki krediler için uygulanan faiz oranı 5,99 olarak belirlenmiş durumda.

SALT’ın rakibi BlockFi, Gemini Dollar (GUSD)’ı kredi teminatı olarak kabul ederek işi bir adım daha ileri götürdü. GUSD, dünyanın ilk kripto para milyarderi Cameron ve Tyler Winklevoss’un kripto borsası tarafından kontrol edilen stablecoin’lerden biri.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner