Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitmain'in 5.5 Milyon Dolar Değerindeki 617 Bitcoin'i Çalındı!

Bitmain’in 5.5 Milyon Dolar Değerindeki 617 Bitcoin’i Çalındı!

ABONE OL:google-news

Bitcoin madencilik devi Bitmain, kripto para borsa hesaplarından birinden Bitcoin çalındığı iddia edilen gizemli bir hacker’a dava açtı. Dava 7 Kasım’da Washington’un Batı Bölgesi’ndeki ABD Bölge Mahkemesin’de açıldı. Davaya göre kimliği bilinmeyen bir hacker Nisan ayında Bitmain’in Binance hesabına sızdı ve şirketin fonunu çaldı.

İlginç olan şey ise hacker Bitmain’in fonlarını kendi Bitcoin cüzdanına çekmeyi denememiş olmasıydı. Bunun yerine Bitcoin’i sanal gerçeklik platformu Decentraland‘ın yerel ERC-20 token’ı olan MANA’nın fiyatını yapay olarak şişirmek için kullandı.

[bkz id=”5475″]

Olayın meydana geldiği saatlerde MANA’nın fiyatı bir saatten daha kısa sürede Binance’da 0,12 ile 0,34 dolar arasında ralli yaptı. Daha dikkat çeken şey ise MANA’nın global fiyatı yüzde 40’lık artışla 0,20 dolara yükseldi. Bitmain’in fonları kullanılarak yapılan ralli ile MANA’nın piyasa değeri 80 milyon doları aştı.

Hacker’ın fiyatı şişirerek elinde tuttuğu MANA’yı yüksek fiyattan sattığı düşünülüyor. Hacker’ın operasyonunun bir parçası olarak Seattle merkezli kripto para borsası Bittrex’ten yaklaşık 2.3 milyon MANA’yı Binance’e transfer ettiği belirtiliyor. Edinilen bilgiye göre hacker, sattığı MANA’dan elde ettiği parayı Bitcoin’e dönüştürdü ve Bittrex hesabına gönderdi.

Bitmain, hack saldırısı sonrası borsa hesabındaki 5.5 milyon dolar değerindeki 617 Bitcoin (BTC)’i kaybettiğini iddia ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar