Yükleniyor...

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, Aşırı Korkuya İşaret Ediyor

Bitcoin'in (BTC) 15 Mart'tan bu yana ilk kez 39.

btc 2

Bitcoin’in (BTC) 15 Mart’tan bu yana ilk kez 39.000 doların altına düşmesiyle birlikte yatırımcılar, büyük satışlara başladı.

Korku ve Açgözlülük Endeksi, şu anda 23 seviyesinde yer alıyor ve bu da piyasanın “aşırı korku” bölgesinde yer aldığını ortaya koyuyor.

fear

12 Nisan’dan bu yana Korku ve Açgözlülük Endeksi 30’un üzerine çıkmayı başaramadı ve bu piyasaların iki haftadır belirsizlik içinde kaldığını gösteriyor. Bitcoin 46.000 dolarlık direnç seviyesini geçemedi ve bunun ardından düşüş başladı.

Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasa momentumu, sosyal medya, hakimiyet ve trendler dahil olmak üzere altı faktör esas alınarak belirleniyor.

Endeks, çeşitli piyasa ve sosyal verileri derleyerek, piyasanın mevcut hissini doğru bir şekilde temsil eder ve trader’ların, ortalama bir trader’ın aklında gerçekte ne olabileceğini görmelerini sağlar.

Bitcoin yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 39,451 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner