Yükleniyor...

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, BTC Yükselirken Açgözlülüğü Gösteriyor

Bitcoin'in Ocak ayının başından bu yana en yüksek seviyesine dönmesinin ardından piyasa hissiyatı açgözlülüğe evrilmeye başladı.

btc 1111

Bitcoin’in Ocak ayının başından bu yana en yüksek seviyesine dönmesinin ardından piyasa hissiyatı açgözlülüğe evrilmeye başladı.

Bitcoin uzun bir sürenin ardından 45.000 dolarlık direnç seviyesinin üstüne çıkmayı başardı ve piyasaların iyimserliği artmış durumda. Korku ve Açgözlülük Endeksi de şu anda 60’a ulaştı. Bu, Kasım ayında Bitcoin’in ulaştığı ATH seviyesinin ardından en yüksek sayı oldu.

btc 1

Alternative.me tarafından kripto piyasasının genel duyarlılığını anlamak için kullanılan endeks, Bitcoin’in fiyat oynaklığını, piyasa momentumunu, ticaret hacmini, Twitter etkileşimlerini, anketleri, Bitcoin hakimiyetini ve Google arama trendlerini içerir.

Endeks, 50 nötr olmak üzere 0 (aşırı korku) ile 100 (aşırı açgözlülük) arasında ölçülür. Sayı bugüne kadar 60’un oldukça altında kaldı ve son 4 ay içinde hem Şubat hem de Mart ayında ara sıra 50’nin üzerine çıktı.

Açgözlülükteki artış, 3 Ocak’tan bu yana ilk kez 47.000 dolara dönen Bitcoin fiyatıyla birlikte geliyor.

Analistler de varlığın boğa piyasası bölgesine döndüğünü iddia ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner