Yükleniyor...

Bir Bored Ape NFT’si Yalnızca 115 Dolara Satıldı

Bir kullanıcı, Bored Ape Yatch Club NFT'sini yalnızca 115 dolara sattı.

BORED 1

Bir kullanıcı, Bored Ape Yatch Club NFT’sini yalnızca 115 dolara sattı.

Bored Ape #835 sadece 115 DAI’ye satıldı. DAI, ABD dolarına endeksli bir stablecoin olduğundan bu miktar yalnızca 115 dolara eşdeğer. Bored Ape NFT’lerinin şu anda en ucuzunun 106.8 ETH değere sahip (yaklaşık 358 bin dolar) olduğu düşünüldüğünde bu satışın ne kadar ilginç olduğu gözler önüne seriliyor.

Gerçekleşen bu satış, kısa sürede büyük bir tartışma konusu haline geldi. Bazı sosyal medya kullanıcıları, NFT’yi satan kişinin 115 DAI yerine 115 ETH olarak düşünmüş olabileceğini iddia etti. Bununla birlikte NFT, her bir kripto para birimi için USD miktarını da gösteren OpenSea’de satıldı. Bu sebeple bu olasılık çok da mümkün görünmüyor.

Bu işlemi ekstra şüpheli hale getiren şey ise satıcının (cchan.eth) aynı zamanda bir Mutant Ape Yacht Club NFT’sini de 25 dolar karşılığında satmış olmasıdır. Şu anda Mutant Ape koleksiyonunu en ucuz NFT’si de 22.8 ETH’ye (76 bin dolar civarında) alıcı buluyor.

Bu sebeple birinin hata yapıp piyasa değerinden en az 461.000 dolar daha düşük bir fiyata iki NFT birden satmış olması mümkün olsa da, bir tür istismarın da sonucu olabileceği tartışılıyor.

Satışı gerçekleştiren satıcı ve NFT’yi 115 dolara alan alıcı ise anonim durumda yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner