Yükleniyor...

Arby’s, Metaverse’de Sanal Yiyecek Sunmayı Planlıyor

ABD merkezli bir fast food ziniciri olan Arby's, metaverse'e giriş yapmak için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) ticari marka başvurusunda bulundu.

arbys

ABD merkezli bir fast food ziniciri olan Arby’s, metaverse’e giriş yapmak için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) ticari marka başvurusunda bulundu.

Yapılan başvuru şirketin sanal yiyecek ve içecek sunmayı planladığını gösteriyor. Şirket ayrıca hem sanal hem de gerçek ürünler içeren bir sanal restoran işletmeyi planlıyor. Sanal restoran, evlere teslimat da yapacak.

Kısa bir süre önce dünyanın en büyük fast-food zincirlerinden McDonald’s da metaverse’de yer almak için ticari marka başvurusu gerçekleştirmişti.

Burger King de metaverse çılgınlığının bir parçası olmak için marka başvurusunda bulundu. Florida merkezli burger zinciri, yapılan son dosyalamaya göre NFT çıkarmayı da planlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Unilever da metaverse için ticari marka başvurusunu USPTO’ya sunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner