Yükleniyor...

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi Yükselişe Geçti

Hepimiz Bitcoin (BTC) dalgalanmalarının duygusal olduğunu biliyoruz, değil mi?

bitcoin korku ve acgozluluk endeksi yukseliste

Hepimiz Bitcoin (BTC) dalgalanmalarının duygusal olduğunu biliyoruz, değil mi? Bitcoin, bu hafta başında kaydedilen son fiyat artışının ardından Korku ve Açgözlülük endeksinde “Açgözlülük” seviyelerine taşındı. Fiyat yükselmeye ve önce 8 bin doların, sonra 8 bin 500 doların üzerine çıkmaya devam ettikçe, piyasa yükselişe geçti.

Arcane Research’ün son araştırma raporuna göre, BTC pazarı Korku ve Açgözlülük endeksi yükselişe geçti. Tatil sezonundaki düşüş ve durgunluk, büyük ölçüde ABD Ordusu sayesinde bu ayın başlarında sona erdi. İran komutanı Süleymani’nin öldürülmesiyle Bitcoin, altın ve şaşırtıcı bir şekilde petrol güvenli bir liman haline döndü. Bu, Bitcoin’in Aralık ayındaki uykusundan uyanmasına izin verdi ve şimdi 9 bin dolarlık seviyeyi de geçti. Endeks en son, Çin’in Blockchain planlarında bu denli yükselişe geçmişti.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksinde Durum Ne?

Rapora göre, endeks şu an 55 değerinde. Aşağıda yer alan grafikte endeksin aylara göre değişimleri de gösteriliyor. Bu endekste 100’e yaklaşan değerler fiyattaki düzeltmelere işaret ederken, 0’a yakın olan değerler ise yükseliş dalgasının gelebileceğinin sinyali.

bitcoin korku ve acgozluluk endeksi

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner