Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Madencileri Ürettiklerinden Fazlasını Satıyor: Madencilerin Yeni Gözdesi BSV

Bitcoin Madencileri Ürettiklerinden Fazlasını Satıyor: Madencilerin Yeni Gözdesi BSV

ABONE OL:google-news

Bitcoin yarılanma etkinliğinden sonra, Bitcoin madencileri işlediklerinden daha fazla BTC satıyorlar. Madenciler, BTC’lerinin satışından aldıkları fiatın BTC’yi elinde tutmaktan daha değerli olduğuna inanıyorlar.

Yarılanma sonrası Bitcoin madencileri 6063 yeni BTC üretti, ancak 2 Haziran’a kadar 6.945 BTC satıldı. Bu BTC madencilerinin, BTC’lerinin satışından aldıkları itibari paranın, kripto parayı tutmaktan daha değerli olduğuna inandığını gösteriyor. Ayrıca BTC madencilerinin, BTC ağının kısa vadeli geleceği ve BTC’nin gelecekteki değeri hakkında ne düşündüğüne ışık tutuyor.

Bitcoin Madencileri Yarılanmadan Sonra Kâr Edemiyor

Bitcoin yarılanması 12 Mayıs’ta gerçekleştikten sonra, birkaç Bitcoin madencisi- özellikle küçük ölçekli operasyonlarda Bitcoin madenciliği yapan bireyler- kâr edemiyorlar. Yarılanma sonrası blok ödülü 12.5 BTC’den blok başına 6.25 BTC’ye düştü, bu da birçoğunun nakit akışını pozitif tutmasını imkansız hale getirdi. Çoğu blok ödül madencisinin kâr etmesini ve nakit akışını pozitif tutması için daha iyi ekipmana, daha ucuz elektriğe veya artan BTC fiyatlarına ihtiyaçları olacaktır. Devam eden salgın nedeniyle madenciler de en son madencilik ekipmanlarını alamadılar.

BTC Madencileri BSV’ye Geçiyor

BTC madencileri gittikçe Bitcoin SV madenciliği yapmaya başlıyor. BTC madencileri, gerçek kullanıma değil blok ödülüne güvenir ve blokları işlem ücretleri ile doldurmak için BTC içinde yer alan hizmet, BTC madencilerinin BSV ağına kaymasının başlıca nedenidir. Bitcoin için blok ödülü dört yılda bir yarılanmaya devam edecek ve daha fazla BTC blok ödül madencisi, artık nakit akışı pozitif kalamayacakları için BTC ağını desteklemeyi bırakacak.

Bitcoin fiyatı da madencilerin karında önemli bir rol oynar ancak yarılanmadan bu yana, önde gelen kripto para biriminin fiyatı durgun kaldı. Çin’in Sichuan bölgesinde bulunan madencilik şirketinin yetkilisi, bölgedeki kripto madenciliği faaliyetlerini durdurma emri verdi. Şirket küresel anlamda BTC operasyonlarının %9,9’undan sorumludur.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar