Yükleniyor...

Bitcoin’in Büyük Düşüşünün Ardından Bile, Kripto Para Piyasası Açgözlülüğe Yaklaştı

Alternatif Korku ve Açgözlülük Endeksi, 2 Haziran 2020'de üç ayın en yüksek seviyesi olan 56 puanı gördü.

greed

Alternatif Korku ve Açgözlülük Endeksi, 2 Haziran 2020’de üç ayın en yüksek seviyesi olan 56 puanı gördü. Bu gösterge gerçek piyasa hissinin bir gün gerisinde kaldığından, aslında Haziran 1’deki yükseliş ihtişamını yansıtıyordu.

Büyük Açgözlülük Ufukta

Gösterge, 2 Haziran’daki Bitcoin (BTC) fiyat düşüşünden sonra sadece bir gün büyümesini durdurdu. Bugün yine ‘normal’ pazar hissi olarak yorumlanabilecek 54 puana ulaştı.

Alternatif Korku ve Açgözlülük Endeksinin, 13 Şubat 2020’de ulaşılan 65 puanı tekrar yakalaması uzun sürmeyecek gibi görünüyor.

Bu gösterge benzer bir gösterge olan CNN Business Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne nazaran biraz daha iyi performans gösterdi. CNN Business’ın yatırımcı duyarlılık göstergesine göre, Açgözlülük bölgesine girilmiştir ve şu anda 61 puanda bulunulmaktadır.

Devam eden piyasa durgunluğu boyunca, Capriole Investments’tan analist Charles Edwards’ın aktardığına göre; Bitcoin (BTC) sadece aşırı korku ve aşırı açgözlülük döneminde stoklarla ilişkili idi.

Edwards’a göre; etkileyici kripto piyasası kapitalizasyonu rallisine hazırlanmakta fayda vardır.

Alternatif Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, yatırımcıların duygularını belirlemek için farklı piyasa girdi türlerini kullanır. Kripto odaklı aramalar için pazar oynaklığını, pazar hacmini, sosyal medya eğilimlerini, Bitcoin (BTC) fiyat hakimiyetini ve Google Trends göstergelerini izler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner