Yükleniyor...
Sponsored

Bitcoin Madenciliği, Bilgisayar Oyunlarından Az Enerji Kullanıyor

Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), Bitcoin'in (BTC) tükettiği enerjiyle ilgili rapor yayımladı.

Bitcoin Madenciligi Bilgisayar Oyunlarindan Az Enerji Kullaniyor

Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), Bitcoin’in (BTC) tükettiği enerjiyle ilgili rapor yayımladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto sektörünün içinde önemli bir yeri temsil eden madenciliğin, küresel enerji sorunları ve ekipman sıkıntıları ile başı dertte. Birçok endüstride olduğu gibi kripto madencilerinin artan baskıların altında yeni çözümler üretmeye çalışıyor. Gündeme en çok gelen konulardan birisi de Bitcoin madenciliğinde harcanan enerji. BMC’nin hazırladığı rapor ise madencilikle ilgili merak edilen soruların cevaplarını ortaya koyuyor.

Bitcoin Madenciliğinde Harcanan Enerji Önemsiz Miktarda

Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), 2022 yılının 3. çeyreğini içeren Küresel Bitcoin Madenciliği Veri İncelemesi’ni yayımladı.

BMC’nin yayınladığı raporda, küresel BTC madenciliğinin dünya enerji üretiminin yalnızca yüzde 0,16’sını tükettiği belirtiliyor. BMC’ye göre bu tüketim, bilgisayar oyunları tarafından tüketilen enerjiden biraz daha az. Bu nedenle de önemsiz miktarda küresel enerji olarak nitelendiriliyor.

Bu enerji kullanımını diğer endüstrilerinkiyle karşılaştıran rapor, BTC madenciliğinin ABD’deki konut ve konut dışı binalar, inşaat, havacılık, ev aletleri ve altın madenciliğinden daha az enerji kullandığı sonucunu ortaya koyuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x