Yükleniyor...

Bitcoin Madenciliği Zorluğunda Yeni Rekor

Bitcoin (BTC) madenciliği zorluğu, yüzde 13 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti.

Bitcoin Madenciligi Zorlugunda Yeni Rekor

Bitcoin (BTC) madenciliği zorluğu, yüzde 13 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti.

Geçtiğimiz ay The Block Research’ün verilerine göre, Bitcoin madenciliği zorluğunda son güncellemeden bu yana (13 Eylül) yüzde 2,04 oranında düşüş yaşanmıştı. Yine de Ağustos 2021’in en düşük seviyelerinden yukarı doğru istikrarlı yürüyüşünü sürdürüyor.

Bitcoin Madenciliği Zorluğu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Bitcoin madenciliği zorluğu, yüzde 13,5 artarak yeni ATH’sine (tüm zamanların en yüksek seviyesi) ulaştı.

The Block’un güncel verilerine bakıldığında, yükselenin yalnızca zorluk seviyesi değil, Bitcoin ağının bir diğer önemli metriği olan hash oranının da olduğu görülüyor. Verilere göre, saniyede 257 exahash (EH/s) ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

kripto para madenciligi

Madenciler operasyonlarını hızlandırdıkça veya daha fazla madencinin ağa katılmasıyla, Bitcoin madenciliği zorluğu, yüzde 13 artarak 35.61 trilyon hash’i geçti. Bu da onu 2021’in ortasından bu yana Bitcoin madenciliği zorluğunda yaşanan en büyük yükselişi yapıyor.

Artan zorluk, zaten düşük olan Bitcoin fiyatlarının ve daha yüksek enerji maliyetlerinin sıkışmasını hisseden bitcoin madencileri için daha da karanlık bir tablo çiziyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner