Yükleniyor...

Blockwater, TrueFi Borcunu Temerrüde Düşürdü

Güney Kore merkezli yatırım şirketi Blockwater, TrueFi platformundan çekmiş olduğu 3,4 milyon dolarlık krediyi ödeyemedi.

Blockwater TrueFi Borcunu Temerrude Dusurdu

Güney Kore merkezli yatırım şirketi Blockwater, TrueFi platformundan çekmiş olduğu 3,4 milyon dolarlık krediyi ödeyemedi.

Yatırım firması, kredi verme ve borçlandırma platformu TrueFi ile planlama yaptı. Yapılan planlamada borcun haftalık ödemeler şeklinde tamamlanması konusunda anlaşıldı. Ancak TrueFi bir blog gönderisinde, yatırım firması Blockwater’in borcunu ödeyemediğini belirtti.

TrueFi, Blockwater İçin Temerrüt Bildiriminde Bulundu

Kripto piyasasında yaşanan kötü gidişat, birçok projenin de iflas etmesini beraberinde getiriyor. Özellikle Celsius şirketinin borçlar nedeniyle iflas etmesi, Three Arrows Capital tarafından iflas bildirimi yayımlanması sektörü olumsuz anlamda etkiledi. Böylesine büyük kurumsal oyuncuların temerrüde düşmesi, kripto alanında olumsuz dönüşler aldı.

Kripto sektöründe borç veren kredi platformlarından TrueFi, ayı piyasasına rağmen kurumsallara hizmet vermeye devam ediyor. Güney Kore merkezli Blockwater için de kredi oluşturan platform, geri ödemeyi alamadığını duyurdu.

TrueFi, sekiz ödeme yapıldığını ve bunlardan yaklaşık 645 bin dolar toplandığını iletti. Kalan borcun temerrüt esnasında 2.96 milyon dolar olduğunun altını çizdi. TrueFi’ye göre, bu platforma beyan edilen tek temerrüt olarak öne çıkıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner