Yükleniyor...

Bitcoin Madenciliği Zorluk Seviyesi Düşüyor

Bitcoin'in (BTC) madencilik zorluğu, madencilerin ağda yeni işlem blokları oluşturma kolaylığının bir ölçüsü olarak kabul edilir.

bitcoin madenciligi zorluk seviyesi dusuyor

Bitcoin’in (BTC) madencilik zorluğu, madencilerin ağda yeni işlem blokları oluşturma kolaylığının bir ölçüsü olarak kabul edilir.

Zorluk 633.024. blokta 13.7 trilyon seviyesine düştü. Yaşanan bu düşüş, 2020 yılı içerisinde gerçekleşen en büyük ikinci ve genel anlamda da dördüncü düşüş oldu. Yıl içerisinde yaşanan en büyük düşüş, 26 Mart tarihinde gerçekleşen ve zorluk seviyesinin %15.9 düştüğü zaman gerçekleşmişti.

Bugün ise gün içerisinde %6’lık bir düşüş gerçekleşti. Bitcoin’in her 4 yılda bir gerçekleşen ve madecilere verilen ödülün 12.5 BTC seviyesinden 6.25 BTC seviyesine düştüğü son yarılanmasından sonra yaşanan bu ilk düşüş, daha az verimli ekipmanlara sahip olan madencilerin ağdan ayrıldığına dair bir sinyal olarak kabul ediliyor ve bu durum uzmanlar tarafından Bitcoin’in yarılanma etkinliği sonrası beklenen olaylar arasında yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner