Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Madenciliği Zorluk Seviyesi Düşüyor

Bitcoin Madenciliği Zorluk Seviyesi Düşüyor

ABONE OL:google-news

Bitcoin’in (BTC) madencilik zorluğu, madencilerin ağda yeni işlem blokları oluşturma kolaylığının bir ölçüsü olarak kabul edilir.

Zorluk 633.024. blokta 13.7 trilyon seviyesine düştü. Yaşanan bu düşüş, 2020 yılı içerisinde gerçekleşen en büyük ikinci ve genel anlamda da dördüncü düşüş oldu. Yıl içerisinde yaşanan en büyük düşüş, 26 Mart tarihinde gerçekleşen ve zorluk seviyesinin %15.9 düştüğü zaman gerçekleşmişti.

Bugün ise gün içerisinde %6’lık bir düşüş gerçekleşti. Bitcoin’in her 4 yılda bir gerçekleşen ve madecilere verilen ödülün 12.5 BTC seviyesinden 6.25 BTC seviyesine düştüğü son yarılanmasından sonra yaşanan bu ilk düşüş, daha az verimli ekipmanlara sahip olan madencilerin ağdan ayrıldığına dair bir sinyal olarak kabul ediliyor ve bu durum uzmanlar tarafından Bitcoin’in yarılanma etkinliği sonrası beklenen olaylar arasında yer alıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar