Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Madenciliğinin Merkeziyetsizliği Arttı

Bitcoin Madenciliğinin Merkeziyetsizliği Arttı

ABONE OL:google-news

Kanadalı varlık yönetimi şirketi Canaccord’un bugün paylaştığı rapora göre, Bitcoin (BTC) madenciliği merkezileşmedi ve çeşitlenmeye devam ediyor. Blockchain‘i ve dijital para sektörlerini diğer finansal işlemleriyle birlikte izleyen Canaccord, son beş yılda Bitcoin’in hash oranının her geçen gün daha fazla dağıldığını bildiriyor. Raporda, bu durumun en büyük kripto para birimini saldırılara karşı daha savunmasız hale getiren rekabetçi bir pazar oluşturduğu belirtiliyor.

Hiçbir Madencilik Havuzunun Hash Oranı Yüzde 19’undan Fazla Değil

Şu anda birden fazla maden havuzu Bitcoin ağ işlem işlemlerine katkıda bulunuyor ve bu sayı 2014’ten bu yana önemli ölçüde arttı. Canaccord’un verilerine göre, 2014’de Ghash.io havuzu pazarın yaklaşık yarısını kontrol ediyordu. Beş yıl sonra, hiçbir madencilik havuzu hash oranının yüzde 19’undan fazlasını kontrol edemez hale geldi.  Şu anda ağın has oranının en büyük paydaşı ViaBTC ve onu Bitcoin madencilik devi Bitmain ve Antpool takip ediyor.

Madencilik havuzları ile ilgili istatistikler kaynağa göre değişmektedir. Blockchain.com’dan gelen veriler şu anda Antpool’un payının yüzde 10,5 olduğunu gösterirken Bitaps’in payının yüzde 8’e yakın olduğunu gösteriyor. Daha genel olarak Bitcoin’in artan hash oranı, kripto para biriminin fiyatındaki düşüşle birlikte madencilerin karlılık sorunlarından dolayı ağ üzerindeki etkinliklerinin azalmasına neden olduğu Kasım ayından bu yana yükseldi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar